آفتاب‌‌نیوز : ۱۵ نماینده مجلس درخواست سوالی را از وزیر امورخارجه در مورد استعفای وی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کردند.متن کامل این نامه به شرح زیر است:«هیئت رئیسه محترمخواهشمند است برابر ماده (۲۰۸) آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تذکرات زیر را ابلاغ و خلاصه آن‌ را در جلسه علنی مجلس قرائت فرمایید.جناب آقای […]

آفتاب‌‌نیوز : ۱۵ نماینده مجلس درخواست سوالی را از وزیر امورخارجه در مورد استعفای وی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم کردند.
متن کامل این نامه به شرح زیر است:
«هیئت رئیسه محترم
خواهشمند است برابر ماده (۲۰۸) آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، تذکرات زیر را ابلاغ و خلاصه آن‌ را در جلسه علنی مجلس قرائت فرمایید.
جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امورخارجه!
حداقل تدبیر و توجه به منافع ملی اقتضاء می کرد اینگونه دستاورد مربوط به دیدار بشار اسد با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور را تحت الشعاع حاشیه سازی مربوط به استعفا قرار نمی دادید.
همه می دانند با بسیج جهان اسلام و با نثار خون‌های پاک شهدای مدافع حرم، جنایتکاران داعشی نابود و بینی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود در جنگ نیابتی به خاک مالیده شد. دیدار بشار اسد به عنوان محور مقاومت با مقام معظم رهبری به عنوان رهبر مقاومت و رئیس جمهور ایران پیام پیروزی جبهه مقاومت و تشکر از ایران را به جهان مخابره کرد، لشگر رسانه ای دشمنان ایران بدنبال حاشیه سازی و انحراف افکار عمومی از این دستاورد بزرگ بود.
متاسفانه جنابعالی با بی‌تدبیری و رفتاری عجیب اختلافات خود را با رئیس‌جمهور، در بدترین زمان ممکن بر ملا کردید و این دستاورد بزرگ را به حاشیه راندید.
توجه به دستاوردهای مربوط به پیروزی بزرگ جبهه مقاومت می توانست علاوه بر پیامدهای مثبت امنیتی و دفاعی، رونق اقتصادی کشور و شکست تحریم ها را بدنبال داشته باشد که جنابعالی به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی نه تنها از آن استفاده نکردید بلکه ضربه ای سنگین به منافع ملی زدید.»
منبع: خبرگزاری مهر