عصر ایران- آخرین باری که در رابطه با سول؛ خودروی جعبه ای کیا موتورز مطلبی را در گروه خودروی عصر ایران منتشر کردیم به مدل ۲۰۲۰ مربوط می شود که در این لینک جزئیات نقد و بررسی آن در دسترس قرار دارد. اکنون تصاویر و قیمت تریم های مدل ۲۰۲۲ سول در اختیار رسانه ها […]

عصر ایران- آخرین باری که در رابطه با سول؛ خودروی جعبه ای کیا موتورز مطلبی را در گروه خودروی عصر ایران منتشر کردیم به مدل ۲۰۲۰ مربوط می شود که در این لینک جزئیات نقد و بررسی آن در دسترس قرار دارد. اکنون تصاویر و قیمت تریم های مدل ۲۰۲۲ سول در اختیار رسانه ها قرار گرفته که در ادامه نگاهی بدان خواهیم داشت.

اولین مورد که باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از لوگوی جدید کیا موتورز روی بدنه سول است.

قیمت پایه سول ۲۰۲۲ در تریم LX از ۱۹۱۹۰ دلار آغاز می شود که از جعبه دنده اتوماتیک استفاده می کند. در مدل ۲۰۲۱ همین تریم با جعبه دنده ۶ سرعته دستی ۱۷۴۹۰ دلار و با جعبه دنده اتوماتیک ۱۸۹۹۰ دلار قیمت دارد.

کیا سول 2022؛ ویژگی  های مدل جدید خودروی جعبه ای کره ای (+عکس)

در سول ال اکس ۲۰۲۲ نمایشگر ۸ اینچی سیستم سرگرمی به عنوان آپشن استاندارد اضافه می شود که در مدل قبلی ۷ اینچی است. از دیگر ویژگی های تریم ال اکس ۲۰۲۲ باید به رینگ های ۱۶ اینچی، سیستم نمایش نقاط کورد دید راننده، هشدار برخورد از عقب و جلو، دستیار حفظ خودرو بین خطوط مسیر و هشدار خروج از خط اشاره کرد.

در تریم های بالاتر سول ۲۰۲۲ یعنی: اس، اکس-لاین و جی تی- لاین برای مدل ۲۰۲۲ از نمایشگر ۱۰٫۲۵ اینچی سیستم سرگرمی مجهز به ناوبری ماهواره ای، سیستم تهویه دو نقطه ای اتوماتیک، استارت دکمه ای، شارژر بی سیم و دو پورت شارژ یو اس بی استفاده شده است.

در قسمت پیشرانه، موتور ۲ لیتری ۱۴۷ اسب بخاری و همچنین نمونه ۱٫۶ لیتری توربوشارژ ۲۰۱ اسب بخاری پیش روی مشتریان قرار می گیرد. شاخص صفر تا ۹۶ کیلومتر مدل غیر توربو ۸ ثانیه و در نمونه توربو ۶٫۴ ثانیه محاسبه شده است.

مازیار دانیالی

بیشتر بخوانید:

*کیا موتورز و خداحافظی با زبان طراحی ۱۳ ساله/ “ایی ویی۶” پرچمدار نسل جدید محصولات خودروساز کره ای (+عکس) *K8؛ معرفی خودرویی که جایگزین کادنزا در کیا موتورز می شود (+عکس) *کارنیوال/سدونا لیموزین؛ حضور یک محصول لوکس جدید در لیست فروش کیا موتورز (+عکس)