عصر ایران-  چانا یکی از برندهای خودرویی متعلق به گروه چانگان چین است که از سال ۲۰۱۵ تا کنون به تولید محصولات الکتریکی پرداخته است. ایی اس۳۰(ES30) جز ارزانترین خودروهای بازار چین است که آخرین مدل آن در رده قیمتی ۱۰۴۲۰ تا ۱۰۸۹۰ دلار عرضه و در کلاس هاچ بک قرار می گیرد. خودرو از […]

عصر ایران-  چانا یکی از برندهای خودرویی متعلق به گروه چانگان چین است که از سال ۲۰۱۵ تا کنون به تولید محصولات الکتریکی پرداخته است.

ایی اس۳۰(ES30) جز ارزانترین خودروهای بازار چین است که آخرین مدل آن در رده قیمتی ۱۰۴۲۰ تا ۱۰۸۹۰ دلار عرضه و در کلاس هاچ بک قرار می گیرد.

خودرو از منظر ابعاد برابر با ۳۷۸۰ میلیمتر در طول، ۱۶۵۰ میلیمتر در عرض و ۱۵۳۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۲۴۱۰ میلیمتر است.

موتور الکتریکی ایی اس۳۰ برابر با ۶۱ اسب بخار خروجی دارد و انرژی مورد نیاز آن از یک باتری لیتیومی ۳۲٫۸۶ کیلووات ساعت تامین می شود. زمان لازم برای شارژ باتری ۱۰ ساعت و برد حرکتی آن برابر با ۳۰۵ کیلومتر است.

در بخش جعبه دنده از نمونه تک سرعته در ارتباط با محور جلو استفاده شده است. بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۰۲ کیلومتر برساعت است.

سیستم ترمز در چرخ جلو دیسکی و در عقب کاسه ای است. رینگ ها در حالت استاندارد آلومینیومی ۱۵ اینچی هستند.

از امکانات کابین و ایمنی می توان به سیستم تهویه غیر اتوماتیک، رادار پارک جلو، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار حرکت در سربالایی، ناوبری ماهواره ای، بلوتوث، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، ایربگ، ایزوفیکس، پاور ویندوز جلو و عقب و … اشاره کرد.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *معرفی شاسی بلند جدید از چانگان (+فیلم و تصاویر) *معرفی بِنی ایی-استار؛ خودروی ۱۰ هزار دلاری چانگان(+تصاویر) *سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر)