جعفر مروارید سه‌شنبه اول بهمن‌ماه در دیدار با فرماندار سبزوار عنوان کرد: ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر بستر لازم را برای اقتصادی کردن فرهنگ و هنر فراهم می‌کند. وی اظهار کرد: با راه‌اندازی گذرهای فرهنگ و هنر شرایطی برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت و حمایت‌های معنوی و مادی از هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگی فراهم […]

جعفر مروارید سه‌شنبه اول بهمن‌ماه در دیدار با فرماندار سبزوار عنوان کرد: ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر بستر لازم را برای اقتصادی کردن فرهنگ و هنر فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: با راه‌اندازی گذرهای فرهنگ و هنر شرایطی برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت و حمایت‌های معنوی و مادی از هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگی فراهم می‌شود بنابراین نباید این فرصت برای شهرستان سبزوار از دست برود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: تاکنون مکان‌هایی برای ایجاد گذر فرهنگ و هنر در سبزوار معرفی شده اما هنوز بین مجموعه مدیریت شهری برای انتخاب یک مکان مناسب توافقی حاصل نشده است.

فرماندار سبزوار نیز در این نشست با اشاره به اهمیت ایجاد گذر فرهنگ و هنر در افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌ها گفت: شهرداری این شهر تاکنون اقدام اساسی در این باره انجام نداده است.

احمد برادران عنوان کرد: سبزوار زادگاه مشاهیر و مفاخر بزرگی است این شهرستان خاستگاه نهضت سربداران است که ایجاد گذر فرهنگ و هنر در آن  توسعه فرهنگی را به همراه دارد.

وی مطرح کرد: همچنین اجرای طرح گذر فرهنگ و هنر بستر لازم را برای شکوفایی فرهنگی و رونق اقتصادی این بخش فراهم می‌کند.

انتهای پیام