به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از راشاتوی، بانک مرکزی چین به عنوان نهاد پیشتاز در عرضه ارز دیجیتالی جهان می تواند نقش مهمی در آینده پولی جهان ایفا کند و یوان دیجیتالی با توجه به قابلیت آن در پردازش تراکنش ها می تواند به ارزی محبوب در بین ارزهای دیجیتالی تبدیل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از راشاتوی، بانک مرکزی چین به عنوان نهاد پیشتاز در عرضه ارز دیجیتالی جهان می تواند نقش مهمی در آینده پولی جهان ایفا کند و یوان دیجیتالی با توجه به قابلیت آن در پردازش تراکنش ها می تواند به ارزی محبوب در بین ارزهای دیجیتالی تبدیل شود. ژو ژیاو چن- رییس سابق بانک مرکزی چین که در همایش مالی شهر شانگهای حضور یافته بود با اشاره به مزایای استفاده از ارزهای دیجیتالی گفت: یوان دیجیتال به ما این امکان را می دهد که به طور همزمان وسیله ای برای پرداخت و تراکنش ارزی فرامرزی داشته باشیم.

ژیاو چن گفت: مهم است که بدانیم  پرداخت الکترونیکی با استفاده از ارزهای دیجیتالی قرار نیست به طور کامل جایگزین ارزهای جهانی معتبر پذیرفته شده جهانی نظیر دلار یا یورو شود. اگر مایل به استفاده از ارزهای دیجیتالی باشید، یوان دیجیتال می تواند انتخاب خوبی برای تجارت و سرمایه گذاری باشد. یوان دیجیتالی شبیه لیبرا (ارز فیس بوک) نیست و ما این جاه طلبی را نداریم که آن را جایگزین ارزهای فعلی کنیم.  

رییس سابق بانک مرکزی چین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش کنونی نهادهای قانون گذاری پولی برای نظارت بر عملکرد ارزهای دیجیتالی افزود: پکن می خواهد مصرف کنندگان و بازرگانان خارجی را متقاعد کند که به تدریج یوان دیجیتال را به عنوان ابزاری برای پرداخت، قبول کنند.

بانک مرکزی چین در ماه می از برنامه خود برای آماده شدن یوان دیجیتالی تا زمان برگزاری رقابت های المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ خبر داده بود. قرار است یوان دیجیتالی به تدریج جایگزین یوان کاغذی در تراکنش های روزمره شود. تاکنون در شماری از شهرهای بزرگ چین به طور آزمایشی یوان دیجیتالی مورد استفاده قرار گرفته است.  

قرار است حدود سه میلیون دلار ( ۲۰ میلیون دلار) یوان دیجیتالی به صورت عرضه اولیه در اختیار شهروندان چینی قرار گیرد.  

انتهای پیام