به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ انیمیشن سینمایی« داستان اسباب‌بازی ۴» تنها کمتر از ۱۰ روز اکران با فروشی معادل ۱۳۵ میلیون دلار به رتبه نهم پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ میلادی دست پیدا کرد. «داستان اسباب‌بازی ۴» یک پویانمایی آمریکایی در ژانر کمدی به کارگردانی جاش کولی دنباله‌ای بر داستان […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ انیمیشن سینمایی« داستان اسباب‌بازی ۴» تنها کمتر از ۱۰ روز اکران با فروشی معادل ۱۳۵ میلیون دلار به رتبه نهم پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ میلادی دست پیدا کرد.

«داستان اسباب‌بازی ۴» یک پویانمایی آمریکایی در ژانر کمدی به کارگردانی جاش کولی دنباله‌ای بر داستان اسباب‌بازی ۳ است و فیلم‌نامه آن توسط اندرو استنتون و استفانی فولسوم بر اساس داستانی از جان لستر و رشیدا جونز نوشته شده و در مجموع چهارمین قسمت از فرنچایز داستان اسباب‌بازی است.

این انیمیشن توسط کمپانی پیکسار ساخته شده و والت دیزنی پیکچرز مسئولیت اکران آن را برعهده دارد.

تام هنکس، تیم آلن، دان ریکلس، لاری میت کالف، جون کیوسک و کریستین شال همه به عنوان صداپیشه‌های قسمت‌های قبل در اینجا نیز نقش خود را تکرار کرده و جوردن پیل، پاتریشا آرکت، کریستینا هندریکس، کیانو ریوز و لوری آلن به عنوان صداپیشه‌های جدید به گروه اضافه شده‌اند.

داستان بر روی اسباب‌بازی‌ها، وودی، باز لایتیر و دوستان آن‌ها پس از آن که مالک سابق آن‌ها، اندی آن‌ها را به دختر جوان، بانی تحویل می‌دهد تمرکز دارد که بعد از برخورد با یک قاش‌چنگ اسباب‌بازی به نام فورکی وارد یک سفر ماجراجویی دیگر می‌شوند.

سازندگان فیلم، آن را به دان ریکلس، صداپیشه شخصیت آقای سیب‌زمینی در این مجموعه که در سال ۲۰۱۷ درگذشت تقدیم کردند. فرش قرمز «داستان اسباب‌بازی۴» در تاریخ ۱۱ژوئن ۲۰۱۹(۲۱ دی) در لس‌آنجلس برگزار شد. فیلم اکران خود را به صورت آی‌مکس، سه‌بعدی و دالبی سینما از تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹(۱ بهمن) آغاز کرد.

«داستان اسباب‌بازی۴» با واکنش بسیار مثبتی از سوی منتقدان همراه بود و در زمینه داستان، کمدی، لحظات احساسی، انیمیشن و کار صداپیشگان مورد تحسین قرار گرفت.

فیلمبرداری نسخه چهارم انیمیشن محبوب و پرفروش «داستان اسباب بازی» با حضور و صداپیشگی تام هنکس ۱۴ مارس ۲۰۱۹ (۲۳ اسفند) آغاز شد.

این انیمیشن به عنوان نسخه چهارم یکی از محبوب‌ترین کارتون‌های معاصر است و در نسخه چهارم به ادامه داستان وودی و باز می‌پردازد. فیلمنامه این نسخه را جان لستر بر اساس رمان «آندرو استانتون» نگاشته است.