«علی ابراهیمی»، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص انجام واردات گوشت با ارز نیمایی گفت: تفاوت واردات با ارز نیمایی و دولتی این است که قیمت ها را به لبه قیمت بازار نزدیک تر می کند. زیرا گوشت قبلا با ۲ برابر نرخ به اسم دولتی فروخته […]

«علی ابراهیمی»، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص انجام واردات گوشت با ارز نیمایی گفت: تفاوت واردات با ارز نیمایی و دولتی این است که قیمت ها را به لبه قیمت بازار نزدیک تر می کند. زیرا گوشت قبلا با ۲ برابر نرخ به اسم دولتی فروخته و در بازار عرضه می شد که این خود باعث نابسامانی هایی در بازار گوشت شد.

ابراهیمی افزود: واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی شکاف ایجاد شده در بازار را کاهش می دهد و حضور رانت و دلالی را نیز به میزان قابل توجهی پایین می آورد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده همیشه موافق آزادسازی قیمت ها و تبعیت از قیمت های واقعی بودم. استفاده از ارز نیمایی برای واردات گوشت قرمز گامی به سوی آزاد شدن قیمت هاست.

وی بیان کرد: در جلسه ای که با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم پیشنهاد کردم که اگر می خواهید در حوزه های دیگر از جمله تخم مرغ و مرغ نیز به مشکل برنخوریم، باید به سمت آزادسازی قیمت برویم، زیرا این ارزها نیاز کشور است و مردم را با ریال حمایت کنیم.

وی توضیح داد: قبلا با ارز دولتی واردات گوشت انجام می شد که عمده آن در دست واسطه ها ذخیره می شد که دلالان بعدها با نرخ بالاتری آن را عرضه می کردند. هر چه به سمت قیمت های آزاد برویم ایجاد تعادل در  بازار راحت تر انجام می شود.

ابراهیمی اظهار کرد: در بخش انرژی نیز اگر به سمت قیمت های واقعی برویم به اطمینان قادر هستیم که ماهیانه به هر نفر ۵۰۰ هزار تومان کارت اعتباری بدهیم.