به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، کیوان مدنی، تهیه کننده برنامه «چهل ستاره» در گفت و گو با روابط عمومی معاونت سیما گفت: پاییز سال گذشته یک برنامه اقتصادی را برای تولید طراحی کرده بودیم که به میمنت نام گذاری چهل سالگی انقلاب قرار شد نوع نگاه برنامه کمی […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، کیوان مدنی، تهیه کننده برنامه «چهل ستاره» در گفت و گو با روابط عمومی معاونت سیما گفت: پاییز سال گذشته یک برنامه اقتصادی را برای تولید طراحی کرده بودیم که به میمنت نام گذاری چهل سالگی انقلاب قرار شد نوع نگاه برنامه کمی دگرگون شود؛ به همین دلیل تصمیم بر آن شد که به مناسبت چهل سالگی انقلاب، ۴۰ قسمت برنامه با عنوان «چهل ستاره» ساخته شود.

وی افزود: ما در این مجموعه برنامه به سمت موضوعاتی پیش رفتیم که فرآیند پیچیدگی های تولید را حل کرده اند و در واقع موضوعات خیلی برجسته ای بودند. در نقاط مختلف ایران نیز موضوعات متنوع و مختلفی وجود داشت.

این برنامه ساز ادامه داد: تلاش کردیم در دوره اول برنامه که به مناسبت چهل سالگی انقلاب ساخته شده بود به بخش های دولتی نیز بپردازیم اما توجه بیشتر به بخش های غیردولتی و خصوصی بود؛ توفیقات زیادی را در این زمینه شاهد بودیم که چه همت بزرگی به دست ایرانی ها در بخش های مختلف صنعتی رخ داده و این برای خود ما نیز جذاب و عجیب بود.

مدنی اظهار داشت: تا کنون ۳۰ قسمت از برنامه را تولید کرده ایم و در ادامه، تولید آن با عنوان «ستاره ها» انجام و پخش می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که ساخت این نوع برنامه ها تا چه میزان می تواند مردم را به تولید ملی تشویق کند، گفت: سال هاست که برنامه اقتصادی ساخته می شود، اگر با تحقیق و دقت به دنبال موضوعات اقتصادی برویم، آنها را معنا کنیم، به راحتی حرف بزنیم و موضوعات را دچار پیچیدگی نکنیم موفق تر خواهیم بود.

این تهیه کننده افزود: سعی کردیم در «چهل ستاره» زبانمان را نرم تر کنیم. در واقع اگر طراحان و اجرا کنندگان یک کار به آنچه که انجام می دهند یا تولید می کنند باور داشته باشند مشکل حل می شود.

این برنامه ساز در پایان نیز با اشاره به ساخت و پخش مجموعه برنامه دیگری با عنوان «شفاف»، افزود: این یک مستند است که در چند روز آینده اولین قسمت آن پخش می شود. این برنامه درباره موضوعات روز اجتماعی مثل اجاره نشینی یا دست فروش هااست که پیشینه اقتصادی دارند.

گفتنی است، برنامه «چهل ستاره» کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیمااست که با موضوع معرفی موفقیت های جوانان ایرانی در به کارگیری فناوری های روز دنیا در صنعت ساخته شده است و شنبه ها ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه به روی آنتن می رود.