به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بریتانیا قرار است به عنوان نخستین عضو تاریخ اتحادیه اروپا از این اتحادیه جدا شود. در ادامه با حقایقی جالب از اقتصاد این کشور آشنا می‌شوید: ۱-اندازه اقتصاد اقتصاد انگلیس پس از امریکا، چین، ژاپن و آلمان، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود که حجم تولیدات ناخالص داخلی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، بریتانیا قرار است به عنوان نخستین عضو تاریخ اتحادیه اروپا از این اتحادیه جدا شود. در ادامه با حقایقی جالب از اقتصاد این کشور آشنا می‌شوید:

۱-اندازه اقتصاد

اقتصاد انگلیس پس از امریکا، چین، ژاپن و آلمان، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود که حجم تولیدات ناخالص داخلی آن چیزی در حدود ۲.۸ تریلیون دلار در سال است. جالب است بدانید مساحت این کشور تنها کمی بیشتر از مساحت ایالت میشیگان آمریکا است.

۲- صادرات نفتی       

شاید باور کردنش سخت باشد اما به لطف ذخایر نفتی دریای شمال، انگلیس در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸ میلیارد دلار صادرات نفت داشته است. این کشور بیست و یکمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان محسوب می‌شود.

۳-پوند

پول ملی انگلیس یکی از پنج ارز جهانی محسوب می‌شود و در بین تمامی این ارزها نیز بالاترین نرخ برابری را دارد. با این حال از زمان رای به خروج از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ پوند حدود ۱۴ درصد ارزش خود را از دست داد.

۴- تعداد ثروتمندان

با وجود جمعیت کم در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، انگلیس با داشتن ۱۴۵ میلیاردر در رده پنجم جهان قرار دارد.

۵- کاخ باکینگهام

اقامت گاه خاندان سلطنتی انگلیس یکی از پر بازدیدترین اماکن توریستی در سراسر جهان و یکی از گران‌ترین آن ها است به گونه ای که ارزش این کاخ ۱.۵۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

۶- نظام درمانی

سیستم پزشکی انگلیس یکی از پیشرفته ترین نظام های درمانی در دنیا محسوب می شود و شرکت خدمات ملی بهداشتی ۱.۵ میلیون نفر را استخدام کرده است.

۷- نرخ مالیاتی بالا

انگلیس یکی از بالاترین نرخ های مالیات بر ارزش افزوده در سطح جهان را دارد به گونه ای که نرخ ۲۰ درصدی مالیات  بر ارزش افزوده آن حدود دو برابر متوسط نرخ ۱۱ درصدی درآمریکا است. این کشور هشتمین نرخ مالیات بر ارزش افزوده بالا در جهان را دارد.

انتهای پیام