«محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا، در خصوص «نابه سامانی‌ها در بازار مسکن» گفت: قیمت مسکن ربطی به بخش مسکن ندارد. تلاطم در بازار به لحاظ شرایط روانی که از طریق اقتصاد به جامعه تحمیل می‌شود، شکل گرفته است. متاسفانه بازار مسکن متاثر از جنگ اقتصادی است که توسط […]

«محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا، در خصوص «نابه سامانی‌ها در بازار مسکن» گفت: قیمت مسکن ربطی به بخش مسکن ندارد. تلاطم در بازار به لحاظ شرایط روانی که از طریق اقتصاد به جامعه تحمیل می‌شود، شکل گرفته است. متاسفانه بازار مسکن متاثر از جنگ اقتصادی است که توسط بیگانه مدیریت می شود.

اسلامی تاکید کرد: قیمت های اعلام شده مسکن در فضای مجازی جزو مواردی بوده که از جنس تنش های روانی و سیاسی است که به جامعه تحمیل می شود. قیمت مسکن تابع شرایط عمومی بازار اقتصادی است.

او افزود: ما در این شرایط تولید مسکن را شتاب داده ایم و در شهرهای مختلف این کار را ادامه خواهیم داد. عرضه زمین، ارائه مشوق‌ها و تسهیلات برای سازندگان از دیگر اقداماتی است تا مردم صاحب خانه شوند.

اسلامی تاکید کرد: با دلالان بازار مسکن ستادهای مربوطه در قوه قضاییه برخورد کنند. برخورد با احتکار، گران فروشی کار قوه قضاییه است.