به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز پارلمان اروپا قرار است نشستی را در ۲۶ مارس به منظور کاهش تاثیرات منفی و ناگهانی کرونا بر اقتصاد جهان برگزار کند که در آن تدابیر ویژه‌ای را از جمله تخصیص ۳۷ میلیارد یورو (۳۹/۴۸ میلیارد دلار) بودجه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز پارلمان اروپا قرار است نشستی را در ۲۶ مارس به منظور کاهش تاثیرات منفی و ناگهانی کرونا بر اقتصاد جهان برگزار کند که در آن تدابیر ویژه‌ای را از جمله تخصیص ۳۷ میلیارد یورو (۳۹/۴۸ میلیارد دلار) بودجه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصویب خواهند کرد.

همچنین پارلمان اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این مجمع قرار است پیشنهاد کمیسیون اروپا را که بر اساس آن دیگر نیازی به انجام پروازهای خالی به اصطلاح پروازهای شبح‌گونه نیست، تأیید کند.

با توجه به شیوع بی‌سابقه ویروس کرونا در اروپا، مؤسسات مالی اتحادیه اروپا در تلاشند تا از تأثیرات منفی این بیماری همه‌گیر بر اقتصاد جلوگیری کنند.

همچنین از پارلمان انتظار می‌رود یک صندوق ویژه فجایع طبیعی، نظیر سیل، آتش سوزی، زلزله و خشکسالی و… به منظور پشتیبانی از خدمات بهداشتی درمانی در این گونه شرایط بحرانی شدید به وجود آورده و امکان استفاده از آن را تسهیل کند.

کمیسیون مالی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که دستور صدور بیمه‌نامه‌ی اعتباری کوتاه مدت صادرات نیز برای شرکت‌های عضو اتحادیه به تصویب رسیده است.

انتهای پیام