مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری اولین همایش ملی “مدرسه تراز انقلاب اسلامی” با عنوان مدرسه افق ۱۴۰۴(مدرسه صالح) به ابتکار و میزبانی ابن استان خبر داد. علی موحدی در گفتگو با اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: رویکرد و هدف سند تحول بنیادین به عنوان نقشه […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری اولین همایش ملی “مدرسه تراز انقلاب اسلامی” با عنوان مدرسه افق ۱۴۰۴(مدرسه صالح) به ابتکار و میزبانی ابن استان خبر داد.
علی موحدی در گفتگو با اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار کرد: رویکرد و هدف سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه و قانون اساسی آموزش و پرورش، تربیت دانش‌آموز تمام ساحتی است.
وی افزود: استان بوشهر در سال تحصیلی گذشته با برگزای اولین همایش تجلیل از دانش‌آموزان تراز انقلاب اسلامی، پیوست عملی این سند را در گام اول اجرایی کرد که این طرح در سال تحصیلی جاری نیز ادامه دارد.
موحدی خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین، نیازمند دانش‌آموز، معلم و مدرسه در تراز انقلاب هستیم تا نسلی را تربیت کنیم که به مراتبی از حیات طیبه رسیده باشد.
وی ادامه داد: در گام دوم اجرای پیوست عملی سند تحول، به ابتکار و میزبانی استان بوشهر، اولین همایش ملی “مدرسه تراز انقلاب اسلامی” با عنوان مدرسه افق ۱۴۰۴(مدرسه صالح) برگزار می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: بایسته‌های سند تحول بنیادین در تحقق موسسه تراز انقلاب اسلامی،مدرسه؛ فرصت‌های تعلیم و تربیت در تراز انقلاب اسلامی، مدرسه؛ نقش آفرین در انتخاب آگاهانه عقلانی و مسئولانه، سبک زندگی ایرانی- اسلامی و مرزهای معرفتی در شکل‌گیری مدرسه تراز انقلاب اسلامی، آسیب‌های اجتماعی و الگوهای بازدارنده تربیتی در تکمیل مدرسه تراز انقلاب اسلامی، چشم اندازها و الگوهای تربیتی کارآمد در مدرسه تراز انقلاب اسلامی، مدرسه تراز سند و نیندیشیده‌های انقلاب اسلامی؛ از آرمان تا واقعیت، مدرسه تراز انقلاب اسلامی، جنگ نرم آسیب‌های اجتماعی و تهدیدهای هویتی، مدرسه جلوه‌ی تحقق مراتب حیات طیبه و کاربست‌های نهاد خانواده در شکل‌گیری مدرسه تراز انقلاب محورهای این همایش ملی برای ارسال مقاله است.
موحدی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه همایش در شبکه شاد به نشانی taraz_school ارسال کنند، عنوان کرد: آخرین ارسال مهلت ۱۷ خرداد سال آینده و زمان برگزاری همایش تیرماه ۱۴۰۱ است.
وی در پایان گفت: فرهنگیان، اساتید تعلیم و تربیت، دانشجویان و اولیا در سراسر می‌توانند با ارسال مقاله در این همایش مشارکت کنند.