«فاضل میبدی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص " اظهارات برخی ائمه جمعه" گفت: در اینکه تحریم‌ها در فروش نفت تاثیر دارد  شکی نیست. تحریم نفت عده‌ای را پولدار می‌کند. حضرت علی می‌فرماید هر کجا ثروت مردم از بین رفت یک عده‌ای  پولدار می‌شوند. کسانی هم که متأسفانه اطراف برخی از […]

«فاضل میبدی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص " اظهارات برخی ائمه جمعه" گفت: در اینکه تحریم‌ها در فروش نفت تاثیر دارد  شکی نیست. تحریم نفت عده‌ای را پولدار می‌کند. حضرت علی می‌فرماید هر کجا ثروت مردم از بین رفت یک عده‌ای  پولدار می‌شوند. کسانی هم که متأسفانه اطراف برخی از آقایان را گرفتند همین کسانی هستند که استفاده خوب  از این شرایط تحریم می‌برند لذا آقایان را تشویق می‌کنند که در تریبون ها اینگونه صحبت و اظهار نظر کنند.

او ادامه داد: کسی نگفته است که تحریم نفت در این‌شرایط به سود کشور است و هیچ کسی هم نگفته که مردم در ‌شرایط تحریم پولدارتر شدند. البته که عده ای پولدارتر شدند و تحریم نفت به نفع عده‌ای تمام خواهدشد و این‌افراد مافیای قدرت و ثروتی هستند.

میبدی بیان داشت: چرا در کوچه بازارکه می‌روید  مردم ناراضی هستند؟ میوه ۴ برابر شده است، نیازهای اولیه چند برابر شده است، یخچالی و…اینها از تأثیرات تحریم‌ است. من بر این باورم که تحریم‌ها بسیار ظالمانه  و خطرناک است، باید هر چه زودتر آقایان بنشینند و با منطق گفت و گو این مسئله تحریم را با دنیا حل کنند، با تهدید و ترس تأثیری نخواهد گذاشت.

او‌ادامه داد: منطق و گفت‌وگو از سر موضع عزت موثر خواهد بود. کاری که آقای ظریف در آمریکا انجام داد  و امادگی ایران برای مذاکره را اعلام داشت  این مسیر باید دنبال شود. مشکل اقتصادی ما در واقع مشکل سیاسی  ماست.برخی آقایان شاید درک نکنند تا مشکل سیاسی ما نسبت به دنیا بر اساس منطق و گفت‌وگو و عقلانیت نباشد مسائل اقتصادی ما هم خراب می‌شود. امروز نمی‌شود در مسائل سیاسی بر سر یک موضعی بودو همان موضع را حفظ کرد و انتظار هم داشت که مسائل اقتصادی حل شود.

 او در خصوص روابط سیاسی با دیگر کشور ها ادامه داد: کشور ما با بانک‌های دنیا زمانی می‌تواند ارتباط برقرار کند و جابه‌جایی پول صورت‌گیرد که  مسائل سیاسی حل شده باشد.

میبدی افزود: عده‌ای اطراف ائمه جمعه را گرفتند و به گونه‌ای به آنها مشورت فکری می‌دهند که به سود این کشور نیست. گفتمان‌های این‌اقایان از تریبون امام‌جمعه و سخنرانی‌هایی  که به ایراد می‌پردازند به سود این کشور نیست و امامان جمعه باید مواظب سخنرانی های شان باشند. این که بگوییم مردم پولدارتر شدند با جامعه ما جور نیست.

او در پایان‌بیان داشت: معتقدم این اتفاق به زیان کشور است و جوانان را از دین فراری می‌دهد و یک آشفتگی در جامعه ایجاد می کند.