«محمد نهاوندیان»، معاون اقتصادی رئیس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص ضرورت «اقتصاد آزاد و یا کوپنی» گفت: حتما بحثی را که آقای جهانگیری مطرح کردند بحث نظری بوده است. سیاست‌های دولت در رابطه با تامین کالای اساسی، سیاست‌های رقابتی با بازار است و استفاده از شرایط امروز برای اصلاح ساختار، در […]

«محمد نهاوندیان»، معاون اقتصادی رئیس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص ضرورت «اقتصاد آزاد و یا کوپنی» گفت: حتما بحثی را که آقای جهانگیری مطرح کردند بحث نظری بوده است. سیاست‌های دولت در رابطه با تامین کالای اساسی، سیاست‌های رقابتی با بازار است و استفاده از شرایط امروز برای اصلاح ساختار، در همان مسیر سیاست‌های دولت است که دولت شفاف مواضع خود را اعلام کرد.

او ادامه داد: حتما اشاره ای که شده به بحث‌های نظری در این رابطه بوده است اگر تغییری در این سیاست‌ها رخ بدهد دولت حتما اطلاع رسانی خواهد کرد. 

نهاوندیان در این خصوص که در این شرایط دولت به سمت اقتصاد آزاد یا کوپنی خواهد رفت، بیان کرد: آنچه که در سیاست‌های کلی حاکم در برنامه ششم و پنجم اعلام شده در سیاست‌های کلی اصل ۴۴ هم هست. ما حتما باید به سمت اقتصاد رقابتی همراه با بهره‌وری بالا، ساختار رقابتی لازم و کاهش تصدی دولت در اقتصاد حرکت کنیم. اینها اصول حرکت اقتصادی است که همه به آن اعتقاد داریم و باید آن را دنبال کنیم.