عصرایران- اسپیدتِیل جدیدترین محصول کمپانی مک لارن است که به عنوان یک سوپراسپرت هیبریدی و تولید محدود ویژگی های جالبی را ارائه می کند. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد و از آن زمان مراحل توسعه را طی می کند. طول اسپیدتیل برابر با ۵۱۳۷ میلیمتر است و در آن از موتور […]

عصرایران- اسپیدتِیل جدیدترین محصول کمپانی مک لارن است که به عنوان یک سوپراسپرت هیبریدی و تولید محدود ویژگی های جالبی را ارائه می کند. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد و از آن زمان مراحل توسعه را طی می کند.

طول اسپیدتیل برابر با ۵۱۳۷ میلیمتر است و در آن از موتور ۴ لیتری ۸ سیلندر توربودوقلو در همراهمی با یک موتور الکتریکی استفاده شده تا مجموع خروجی برابر با ۱۰۳۵ اسب بخار باشد.

این مجموعه با جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک هماهنگ شده است. وزن خالص اسپیدتیل نیز برابر با ۱۴۳۰ کیلوگرم است.

بیشینه سرعت ثبت شده نیز برابر با ۴۰۳ کیلومتر برساعت است.

اما اخیرا جزئیات جدیدی از پیشرانه اسپیدتیل منتشر شده است. مک لارن در این خودروی خاص سیستم تنفس موتور را با استفاده از مواد سبک ارتقا داده و همچنین خنک سازی سیلندرها را نیز مدنظر قرار داده است. این تغییرات خروجی بخش بنزینی پیشرانه را به ۷۴۷ اسب بخار رسانده است.

بنابراین با یک محاسبه ساده می توان به عدد ۲۸۸ اسب بخار برای بخش الکتریکی پیشرانه، رسید. اسپیدتیل در کمتر از ۱۳ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر برساعت می رسد و بهترین زمان صفرتاصد ثبت شده برای آن نیز برابر با ۲٫۵ ثانیه بوده است.

همانطور که ابتدای مطلب عنوان شد؛ این یک خودروی تولید محدود است و تنها ۱۰۶ دستگاه آن تولید خواهد شد. البته تمامی این ۱۰۶ دستگاه پیش فروش شده اند با قیمتی نزدیک به ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار دلار.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: مک لارن لنزانته؛ وقتی یک تولید محدود “خاص تر” از همیشه باشد! (+تصاویر) مک لارن شیطان سیاه / روح فرمول یک در کالبد اسپرت خیابانی! (+تصاویر) لیکوئید کربن؛ جادوی فیبرکربن در خاص ترین محصول کمپانی فورد (+فیلم و تصاویر) پولستار ۱؛ یک سطح بالاتر در تولید خودرو!/از تراش بلور تا تورک وکتورینگ سوئدی(+تصاویر)