به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ابتدای فصل نوزدهم فوتبال ایران، زمانی که کالدرون به عنوان جانشین برانکو معرفی شد، این مربی آرژانتینی تغییراتی را در لیست نفرات پرسپولیس ایجاد کرد و از همان ابتدا با بررسی‌هایی که انجام داد، صحبت از لزوم جذب یک مهاجم خارجی تمام عیار کرد. بر همین اساس، درخواست […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ابتدای فصل نوزدهم فوتبال ایران، زمانی که کالدرون به عنوان جانشین برانکو معرفی شد، این مربی آرژانتینی تغییراتی را در لیست نفرات پرسپولیس ایجاد کرد و از همان ابتدا با بررسی‌هایی که انجام داد، صحبت از لزوم جذب یک مهاجم خارجی تمام عیار کرد. بر همین اساس، درخواست رسمی از سوی سرمربی به دست مدیرعامل باشگاه رسید تا روند مذاکرات با گزینه‌های مختلف آغاز شود و در نهایت هم بازیکنی به پرسپولیس آمد که با وجود قراداد سنگین، توانایی فنی بالایی از خود نشان نداد. اما چه اتفاقی رخ داد که جونیور براندائو با عقد قراردادی ۵٧٣هزار دلاری، به پرسپولیس آمد؟

در ابتدا که کالدرون خواستار جذب مهاجم خارجی شد، جلساتی میان او و ایرج عرب مدیرعامل وقت پرسپولیس برگزار می‌شود و در ادامه گزینه‌هایی از سوی سرمربی به مدیرعامل ارائه می‌شود اما بازیکنانی که کالدرون معرفی می‌کند، آنقدر گران قیمت بودند که از همان ابتدا مشخص بود باشگاه توان جذب آن‌ها را ندارد. در ادامه اینبار ایرج عرب نام چند مهاجم را در اختیار کالدرون قرار می‌دهد اما مربی آرژانتینی روی نام همه آن‌ها خط قرمز می‌کشد. در میان میان گزینه‌های عرب، نرمین هاسکیچ مهاجم بوسنیایی که آقای گل لیگ صربستان شده بود هم حضور داشت اما با وجود اصرار آقای مدیر عامل، سرمربی جذب این بازیکن را به صلاح تیم نمی‌داند.

در آن مقطع پس از برگزاری جلسات متعدد، عرب به همکاران خود می‌گوید اگر با اصرار ما مهاجم بوسنیایی جذب شود و نتواند گلزنی کند، کالدرون همه تقصیرها را بر گردن باشگاه خواهد انداخت و به همین خاطر پروژه جذب نرمین هاسکیچ منتفی می‌شود. در ادامه باشگاه پرسپولیس کی‌روش استندلی را به کالدرون پیشنهاد می‌دهد که بازهم با مخالفت این مربی آرژانتینی روبه‌رو می‌شود. با این حال با توجه به عملکرد این مهاجم در تیم سپاهان، عرب مذاکراتی را برای جذب او آغاز می‌کند اما تلاش‌ها به نتیجه نمی‌رسد تا در نهایت دوباره پرسپولیسی‌ها روی گزینه‌های سرمربیگری تیم فکر کند.

در همین حال مذاکراتی با گزینه‌های مد نظر کالدرون آغاز می‌شود و در ادامه مودیبو مایگا به ایران می‌آید اما این مهاجم نمی‌تواند تست‌های پزشکی باشگاه را با موفقیت پشت سر بگذارد و به کشورش باز می‌گردد. بعد از او در میان گزینه‌های موجود سرمربی تیم، تنها بازیکنی که از نظر مالی باشگاه توانایی پرداخت دستمزدش را داشت و کالدرون نیز برای جذب او اصرار می‌کرد، جونیور براندائو بود. مهاجم برزیلی که سرمربی تیم اصرار زیادی داشت تا به پرسپولیس ملحق شود.

بر همین اساس عرب از طریق لئوفیجو، مدیربرنامه‌های برزیلی جونیور براندائو، مذاکراتی را برای جذب این مهاجم برزیلی آغاز می‌کند و در ادامه پس از توافق نهایی، مقرر می‌شود، جونیور به ایران بیاید. البته با توجه به اینکه طبق قوانین مدیربرنامه‌های برزیلی نمی‌توانست در ایران فعالیت کند، یک مدیربرنامه‌ ایرانی مسئول پیگیری می‌شود تا قرارداد همکاری بین طرفین منعقد گردد.

با ورود جونیور به ایران و پذیرفته شدن در تست‌های پزشکی، مذاکرات بر سر مسائل مالی هم آغاز می‌شود. در ابتدا مدیر برنامه برزیلی جونیور پیشنهاد ۶٠٠هزار یورویی ارائه می‌کند و در نهایت دو طرف روی ۵٠٠هزار یورو توافق می کنند اما با توجه به اینکه عرب قصد داشت قراداد به دلار منعقد گردد، در نهایت روی مبلغ ۵٧٣هزار دلار توافق می‌شود. با توجه به اینکه جونیور تحت قرارداد باشگاه لودوگورتس بود، قرضی به پرسپولیس می‌پیوندد و قرار بر این می‌شود مبلغی از قرارداد ۵۷۳هزار دلاری‌اش، به حساب باشگاه بلغارستانی واریز شود. با توجه به اینکه یک مدیر برنامه ایرانی هم در این میان فعالیت کرده، حدود ۲۰هزار دلار از قراداد جونیور نیز، به او میرسد.

با اصرار کالدرون، قرارداد جونیور با حضور ایجنت برزیلی و ایرانی‌اش، منعقد می‌شود و به او تمرین پرسپولیس می‌رود. در روزهای اول با وجود اینکه این مهاجم نشان داده بود توانایی فنی مطلوبی ندارد، اما سرمربی پرسپولیس امدیوارانه درباره او صحبت می‌کرد و «نفهمیدن زبان بازیکنان» را دلیل هماهنگ نبودن او با تیم عنوان می‌کرد. اما حالا با گذشت ٩ هفته از لیگ، مربی آرژانتینی رسما عنوان کرده جونیور نتوانسته نظرش را جلب کند و به همین خاطر در ترکیب پرسپولیس به میدان نخواهد رفت.

جونیور براندائو برزیلی روزی با اصرار کالدرون به ایران آمد و قرارداد ۵٧٣ هزار دلاری منعقد کرد اما حالا، کالدرون از او برای پرکردن صندلی‌های نیمکت استفاده می‌کند و برای تقویت خط حمله تیمش هم خواستار جذب مهاجم جدید خارجی شده است. البته در این میان سرمربی پرسپولیس «نبود بودجه کافی» را دلیل جذب مهاجم بی کیفیت برزیلی عنوان کرده و بارها در مصاحبه‌هایش گفته است:«جونیرو گزینه نهم ما بود»!

اینکه پرسپولیس در ابتدای فصل نیاز به جذب مهاجم خارجی داشته یا خیر، مسأله‌ای است که فقط سرمربی تیم باید درباره آن اظهار نظر کند اما در این میان چند سوال بسیار مهم وجود دارد که امیدواریم روزی مدیران باشگاه پرسپولیس پاسخ قانع کننده‌ای برای آنها داشته باشند. وقتی باشگاه به خاطر محدودیت‌های مالی توان جذب مهاجم خوب خارجی را نداشت، چرا به اصرار کالدرون گزینه نهم جذب شد؟ حالا که مربی آرژانتینی از باشگاه خواسته یک مهاجم خارجی خوب جذب کند، آیا باشگاهی در ابتدای فصل توان پرداخت دستمزد مهاجم تاپ را نداشت، الان بودجه کافی برای جذب مهاجم تاپ را در اختیار دارد؟ ‌و در آخر، حتی اگر الان پرسپولیس بودجه کافی برای جذب یک مهاجم تاپ در اختیار داشته باشد، تکلیف هدر دادن ۵٧٣هزار دلاری که قرار است به جونیور پرداخت شود، چه می‌شود؟

انتهای پیام