آرش دوراندیش، شامگاه ۲۷ آذرماه در اختتامیه همایش ملی تخصصی امنیت غذایی و رونق تولید که در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این همایش در سال مزین به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و با توجه به نقش ویژه بخش کشاورزی در تولید ملی و امنیت غذایی […]

آرش دوراندیش، شامگاه ۲۷ آذرماه در اختتامیه همایش ملی تخصصی امنیت غذایی و رونق تولید که در دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این همایش در سال مزین به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری و با توجه به نقش ویژه بخش کشاورزی در تولید ملی و امنیت غذایی در جامعه، در شهریورماه توسط انجمن اقتصاد کشاورزی به تصویب رسید، دانشگاه‌ فردوسی مشهد به عنوان محل همایش انتخاب و دبیرخانه همایش در مهرماه در گروه اقتصاد کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شد.

وی افزود: جلسات متعددی با فعالان بخش کشاورزی استان، مدیران و کارشناسان، دستگاه‌های اجرایی و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف داشتیم که مهم‌ترین مسائل و چالش‌های پیش روی امنیت غذایی و رونق تولید احصا و بر اساس آن حدود ۱۰ محور اصلی برای همایش انتخاب شد.

دوراندیش با بیان اینکه از متخصصان، صاحب‌نظران و پژوهشگران خواستیم مقالات را ارسال کنند، عنوان کرد: تعداد مقالات ارسال شده بالای ۱۰۰ مقاله بود، اما ۸۰ مقاله به صورت تخصصی در خصوص امنیت و رونق تولید ارسال گردید و ۶۰ درصد آن‌ها پذیرفته شد. مقالات به صورت ارائه نبود، بلکه ن‌ها را به صورت پوستر پذیرفتیم اما حاصل و نتایج آن توسط گروه‌های مختلفی که امروز در پنل سخنرانی کردند، ارائه شد. تعدادی از مقالات نیز به صورت علمی-‌پژوهشی پذیرفته شد که در نشریه اقتصاد کشاورزی به چاپ می‌رسد.

دبیر همایش ملی تخصصی امنیت غذایی و رونق تولید گفت: در خصوص محورهای تعیین شده چهار پنل تعیین کردیم که امروز شاهد برگزاری آن با موضوعات مختلف بودیم. امیدواریم توانسته باشیم با برگزاری همایش در قالب چهار پنل مسائل و مشکلات بخش کشاورزی را در رونق تولید و امنیت غذایی بیان کرده باشیم و راهکارهایی که امروز در حد توان توسط بخش تولیدکنندگان، دستگاه‌های اجرایی و هیئت علمی ارائه شد، راهکاری برای بخش سیاست‌گذاری کشور باشد تا سیاست‌هایی تدوین کند که به رونق تولید در بخش مشاورری کمک نماید.

انتهای پیام