عصرایران- مدتی قبل در گروه خودرو به معرفی VV5 محصولی از وِی(WEY) پرداختیم که جزئیات کامل آن اینجا در دسترس است. برند وِی در واقع خط تولید شاسی بلندهای لوکس گریت وال موتورز را شکل داده است. VV5 با آنکه VV5 از منظر طراحی ویژگی های جالبی را پیش روی مشتری قرار می دهد اما […]

عصرایران- مدتی قبل در گروه خودرو به معرفی VV5 محصولی از وِی(WEY) پرداختیم که جزئیات کامل آن اینجا در دسترس است. برند وِی در واقع خط تولید شاسی بلندهای لوکس گریت وال موتورز را شکل داده است.

VV5 VV5

با آنکه VV5 از منظر طراحی ویژگی های جالبی را پیش روی مشتری قرار می دهد اما شاخص ترین محصول برند وِی مدل VV7 است که از آوریل ۲۰۱۷ تا کنون در بازار عرضه می شود. VV7 برابر با ۴۹۷۹ میلیمتر در طول، ۱۹۳۱ میلیمتر در عرض و ۱۶۵۵ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته و فاصله بین محورهای آن نیز برابر با ۱۶۵۵ میلیمتر است.

در این خودرو از موتور ۲ لیتری توربو با ۲۲۷ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۸۷ نیوتن متر استفاده شده که این مجموعه با یک جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه هماهنگ است.

VV7 در تریم های اس(اسپرت)، سی، جی تی و یک نمونه پلاگین هیبرید نیز عرضه می شود. نمونه جی تی در واقع مدل فست بک VV7 محسوب می شود که از منظر ابعاد ویژگی های خاص خود را دارد. میزان خروجی موتور در نمونه پلاگین نیز ۱۸۰ اسب بخار بیشتر خواهد بود زیرا خروجی موتور الکتریکی وِی برابر با عدد مذکور است.

VV7 S VV7 S

قیمت پایه برابر با ۲۴۴۰۰ دلار است.

اما آنچه که بهانه ای برای ارائه این اطلاعات شد؛ انتشار خبر همکاری برابوس با وِی است! کمپانی آلمانی برابوس است که بطور تخصصی تیونینگ خودروهای مرسدس بنز را دنبال می کند. زمانی که یک مرسدس از مجموعه برابوس خارج می شود دیگر خبری از لوگوی بنز روی آن نیست و B بزرگ برابوس جایگزین آن شده است. جالب آنکه مشتریان نیز علاقه خاصی به این ویژگی دارند! حال اگر خودمانی تر بگوییم: کلاس لوگوی برابوس را بالاتر از مرسدس بنز می دانند!  و این موفقیتی برای یک تیونر است که تنها با ارائه خدمات تخصصی و کیفی فراهم می شود. اینجا تیونینگ فاصله بسیار زیادی با تغییراتی مانند کاهش ارتفاع یا افزایش صدای خروجی از اگزوزها دارد!

شرکت برابوس در سال ۱۹۷۷ میلادی توسط کلاوس براکمان و بودو بوشمان(Buschmann) تاسیس شد. نام شرکت نیز ترکیبی از سه حرف اول نام خانوادگی موسسان آن است. دفتر مرکزی آن نیز در شهر بتتروپ قرار دارد.

برای این پروژه از تریم جی تی VV7 پلاگین هیبرید استفاده شده که شباهت زیادی به بزرگان خانواده اکس ب ام و دارد! نصب کیت بدنه اختصاصی شامل: رینگ های آلومینیومی ۲۲ اینچی و سیستم ترمز با ۶ پیستون در چرخ جلو، بامپر(سپر) کاملا جدید جلو و عقب، دیفیوزر جدید،چراغ های اصلی با گرافیک داخلی جدید و … از جمله تغییرات اعمالی توسط تیونر است.

VV7 GT PRO VV7 GT PRO

تصاویر ارائه شده از این محصول بسیار محدود است. در بخش پیشرانه نیز موتور ۲ لیتری توربوی ۴ سیلندر در هماهنگی با موتور الکتریکی ۱۸۰ اسب بخاری استفاده شده است. تولیدکننده ادعامی کند زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو زیر ۶ ثانیه است. این محصول با نام وِی جی تی پرو نیز شناخته می شود.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: معرفی جی۳؛ شاسی بلند چینی پیشرفته با قیمت رقابتی(+فیلم و تصاویر) “هایما ۸اس” شاسی بلند جدید چینی با طراحی متفاوت! (+فیلم و تصاویر) شاسی بلند لوکس چینی با همکاری مرسدس بنز معرفی شد(+تصاویر) شاسی بلند فناورانه چینی با قیمت ۲۸ هزار دلاری (+تصاویر) تی۹۹؛ شاسی بلند لوکس و ارزان چینی! (+فیلم و تصاویر)