به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، «بهتاش فریبا» بازیکن سال‌های دور استقلال بر این باور است به جای انتقاد از محمود فکری و اعضای کادر فنی استقلال باید به آنها فرصت داد تا بتوانند با آرامش برنامه‌های تاکتیکی خود را در این تیم پیاده کنند. او که چند سالی به عنوان سرپرست و مربی در […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، «بهتاش فریبا» بازیکن سال‌های دور استقلال بر این باور است به جای انتقاد از محمود فکری و اعضای کادر فنی استقلال باید به آنها فرصت داد تا بتوانند با آرامش برنامه‌های تاکتیکی خود را در این تیم پیاده کنند.

او که چند سالی به عنوان سرپرست و مربی در استقلال نیز سابقه فعالیت دارد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره استقلال و فکری حرف زد. متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

استقلال در مسجد سلیمان دو امتیاز مهم و حساس را از دست داد.

استقلال در نیمه اول بازی با نفت مسجد سلیمان عملکرد خوبی را به اجرا نگذاشت اما در وقت دوم شرایط این تیم بهتر شد و آبی‌پوشان با تغییراتی که در ترکیب تیم داشتند، توانستند، جریان مسابقه را به سود خود خاتمه دهند.  در وقت دوم آبی‌پوشان توپ و میدان را در اختیار گرفتند و چند فرصت خوب گلزنی را به دست آوردند اما به جز یکبار در ادامه راه با بدشانسی مواجه شدند و نتوانستند به گل برسند.

یکی از ایراداتی که در این مسابقه از محمود فکری گرفته می‌شود این است که چرا رشید مظاهری را نیمکت نشین کرد.

به هر حال این تصمیمی بود که فکری گرفت و باید دید او بر چه اساسی این تصمیم را گرفت. همیشه سرمربی سعی می‌کند بهترین و آماده‌ترین نفرات را به زمین بفرستد و قطعا سرمربی آبی‌پوشان شرایطی را در نظر گرفته است که حسینی را به عنوان دروازه‌بان ثابت به زمین فرستاد.

حسینی در این مسابقه گل بسیار بدی را دریافت کرد؟

برای هر دروازه‌بانی روز بد وجود دارد و همواره ثابت شده است که بهترین‌گلرهای جهان گل‌های بدی را دریافت کرده‌اند. حسینی یکی از گلرهای خوب ایران است که روزهای خاطره‌انگیزی را برای استقلال رقم زده است، مگر همین چند سال پیش نبود که او رکورد بسته ماندن دروازه استقلال را شکست. او این گل را خورد و باید به وی روحیه داد. استقلال ۲ دروزاه‌بان خوب را در اختیار دارد که هر تیمی آرزو دارد آنها را در اختیار داشته باشد و آنها می‌توانند با کمک یکدیگر فصل خاطره‌انگیزی را رقم بزنند.

ترکیب استقلال در این مسابقه چند تغییر داشت؟

فکری باید هر چه سریعتر نفرات خود را شناسایی کند و تغییرات زیادی را در ترکیب استقلال به وجود نیاورد. اینکه در هر مسابقه چند تغییر را در استقلال شاهد باشیم اتفاق چندان خوبی نیست. محمود فکری در این جدال سیستم تیم را نیز تغییر داده بود.

این تغییر سیستم را چگونه دیدید؟

اینکه بخواهیم بیرون بنشینیم و از مربی بابت سبک و روش بازی انتقاد کنیم کار درستی نیست. ‌نه تنها محمود فکری بلکه هر مربی دیگری بر اساس روش بازی رقبا نفراتش را می‌چیند. برخی از انتقادات از فکری می‌شود که درست نیست.

این انتقادات زیاد شده است؟

من منکر انتقاد سازنده از استقلال نیستم. اما انتقاداتی که از فکری می‌شود درست نیست، استقلال شاید در برخی دیدارها نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد اما در نظر داشته باشید آبی‌پوشان در حال حاضر در صدر جدول قرار دارند و نتایج بدی نگرفته‌اند. انتقاداتی که در روزهای اخیر شده است جنبه فوتبالی ندارد. باید از فکری و تمام اعضای کادر فنی‌اش حمایت کرد تا بتواند استقلال را به روزهای خوب برساند.

استقلال می‌تواند در پایان فصل عنوان قهرمانی را به دست آورد؟

امسال لیگ فشرده‌ و ویژه‌ای را خواهیم داشت و تیم‌ها می‌خواهند به چند سال قهرمانی پرسپولیس در این رقابت‌ها پایان دهند و عنوان قهرمانی را به نام خود کنند. استقلال یکی از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی است و شانس زیادی دارد. استقلال در حال حاضر صدرنشین است و به نظر من تا روز آخر این شانس را خواهد داشت در جمع مدعیان قهرمانی باقی بماند. بازیکنان و مربیان خوبی دارند و می‌توانند جام را به خانه ببرند. من از هواداران عزیز استقلال یک درخواست  دارم.

چه درخواستی؟

هواداران استقلال سال‌هاست طعم قهرمانی را نچشیده‌اند و دوست دارند تیم محبوبشان قهرمان شود، آنها سعه صدر داشته باشند و به جای اینکه گاهی اوقات در فضایی که درست نیست انتقاد کنند حمایت از تیم را سرلوحه کارشان قرار دهند و مطمئن باشند پاداش این صبر خود را خواهند گرفت. این عزیزان توجه داشته باشند همواره تیم‌هایی به موفقیت‌های بزرگ می‌رسند که شرایط روحی و روانی لازم را داشته و با آرامش کارشان را در مستطیل سبز ادامه دهند. اگر بخواهیم از همین هفته دوازدهم لیگ برتر استقلال و مربیانش را مورد هجمه‌ و انتقاد قرار دهیم چه اتفاقی می‌افتد؟

به محمود فکری اعتقاد دارید؟

محمود فکری از خانواده استقلال است که در مقام بازیکنی و کاپیتانی زحمات زیادی را برای این تیم کشیده است و استقلالی واقعی است. از او باید حمایت کرد و فرصت داد تا به موفقیت برسد. فکری تمام زحمات خود را کشیده و بیشتر از همه نگران آبروی خود است و می‌خواهد با استقلال به مقامی شایسته برسد که برای همیشه در کارنامه مربیگری‌اش باقی بماند.