«قاسم میرزایی نیکو»، عضو کمیسیون شوراها در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص"طرح جدید برخی نمایندگان در تذکر به وزرا" گفت: در رابطه با سوال، تذکر شفاهی، کتبی و استیضاح به اندازه کافی مجلس آیین نامه دارد، به ویژه بازنگری که اوایل همین مجلس در کمیسیون آیین نامه صورت گرفت […]

«قاسم میرزایی نیکو»، عضو کمیسیون شوراها در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص"طرح جدید برخی نمایندگان در تذکر به وزرا" گفت: در رابطه با سوال، تذکر شفاهی، کتبی و استیضاح به اندازه کافی مجلس آیین نامه دارد، به ویژه بازنگری که اوایل همین مجلس در کمیسیون آیین نامه صورت گرفت و همه این محورها برای عملی شدن در نظر گرفته شده است.

او ادامه داد: نکاتی که برخی اخیرا مطرح می کنند جز اینکه زمان زیادی از وزیر و معاونین می گیرد چیز دیگری ندارد. باتوجه به زمان باقیمانده، فکر نمی کنم این طرح به صحن برسد و یا بتواند عملی و نتیجه بخش باشد.

میرزایی نیکو گفت: این طرح وقت زیادی از مجلس می گیرد. این طرح معضل آفرین خواهد شد و باری می شود بر معضلات  دیگر. باید برویم به سمت و سویی که مسایل در کمیسیون حل و فصل شود و در نهایت این طرح به نتیجه نمی رسد.

نماینده مردم دماوند بیان کرد: کار مجلس پیگیری مسایل اجرایی است اما بهتر است مسایل  در همان جلسات علنی و کمیسیون ها که از وزرا، دعوت صورت می گیرد، حل و فصل شود. بهتر است که مسایل کلان حل شود زیرا قطعا در این صورت مسایل حوزه های مربوطه هم به نتیجه می رسد.

او درباره مطرح شدن حقوق های نجومی و اینکه چرا املاک نجومی به سرانجام نمی رسد، گفت: ۲۰۰میلیارد کل حقوق های نجومی بود که بیشتر آن برگشت ولی راجع به املاک نجومی اتفاقی نیفتاد. در برخی مسایل شاهدیم که اتفاقی نمی افتد مانند بابک زنجانی که در این خصوص گیر قانون نداریم بلکه اشکال در اجرا و نحوه برخورد است. در تحقیق و تفحص ها هم امیدواریم شفاسازی صورت گیرد تا اگر چیزی نباشد انها روسفید و شبهات برطرف می شود.