در ادامه بازی‌های دور دوم مرحله گروهی مسابقات یورو ۲۰۲۰، از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (شنبه – به وقت تهران) از گروه F تیم‌های ملی فوتبال مجارستان و فرانسه مقابل هم صف‌آرایی کردند. این بازی که با حضور ۶۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه پوشکاش‌ آره‌نا واقع در شهر بوداپست برگزار شد، در نهایت با تساوی یک […]

در ادامه بازی‌های دور دوم مرحله گروهی مسابقات یورو ۲۰۲۰، از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (شنبه – به وقت تهران) از گروه F تیم‌های ملی فوتبال مجارستان و فرانسه مقابل هم صف‌آرایی کردند. این بازی که با حضور ۶۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه پوشکاش‌ آره‌نا واقع در شهر بوداپست برگزار شد، در نهایت با تساوی یک – یک پایان یافت. مجارستانی‌ها در بازی قبل مقابل پرتغال نیز حضور پرتعدادی در ورزشگاه پوشکاش آره‌نا داشتند که در دوره پس از فراگیری ویروس کرونا رکوردی قابل توجه محسوب می‌شود.

شاگردان دیدیه دشان که در نیمه اول با وجود داشتن مالکیت بیشتری از توپ و میدان در دقیقه ۲+۴۵ دروازه‌شان توسط آتیلا فیولا باز شد، نیمه دوم را هجومی‌تر آغاز کرد و در نهایت در دقیقه ۶۶ توسط آنتوان گریزمان و روی پاس کیلیان امباپه قفل دروازه‌ مجارها را بازکردند و بازی را به تساوی کشاندند. در ادامه فرانسه حملاتی را روی دروازه حریف ترتیب داد و مجارستانی‌ها هم بیشتر چشم به ضدحملات داشتند که نتیجه‌ای در برنداشت و دو تیم در نهایت به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

قهرمان جهان با این تساوی چهار امتیازی شد و به صدر جدول گروه صعود کرد، این در حالی است که مجارستان یک امتیازی شد و در مکان سوم قرار گرفت.

 

یورو ۲۰۲۰: فرانسه حریف مجارستان نشد، آلمان پرتغال را درهم کوبید

دومین بازی گروه F در دور دوم بازی‌های مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ به پرگل‌ترین بازی جام تبدیل شد. در این بازی که از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه آلیانتس آره‌نای شهر مونیخ برگزار شد، تیم ملی آلمان، با نتیجه ۴ بر ۲  بر تیم ملی پرتغال مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها غلبه کرد و ضمن باختش در بازی اول و امیدوار ماندن به صعود به مرحله بعدی، بار دیگر خودش را به عنوان یک مدعی جدی برای راهیابی به مراحل پایان معرفی کرد.

در این بازی این پرتغالی‌ها بودند که زودتر شروعی بهتر داشتند و زودتر به گل رسیدند. این گل در دقیقه ۱۵ توسط کریستیانو رونالدو به ثمر رسید که شمار گل‌های ملی‌اش را به ۱۰۷ رساند و حالا ۲ گل دیگر می‌خواهد تا به رکورد علی دایی، ستاره سابق تیم ملی کشورمان به عنوان بهترین گلزن فوتبال در رده ملی برسد.

پرتغالی در ادامه دو گل دیگر هم زدند تا این آلمان باشد که نیمه نخست را می‌برد؛ دو گل به خودی روبن دیاز در دقیقه ۳۵ و رافائل گوئریرو در دقیقه ۳۹ سبب شد که ژرمن‌ها به بازی برگردند، بازگشتی که در نیمه دوم با دو گل دیگر باشکوه‌تر شد. این دو گل را کای هاورتس در دقیقه ۵۱ و روبین گوسنز در دقیقه ۶۰ به ثمر رساندند تا فرار از شکست برای رونالدو و یارانش سخت‌تر شود. گلی که دیوگو ژوتا در دقیقه ۶۷ به ثمر رساند، کورسوی امید برای فرار از باخت را در دل پرتغالی‌ها زنده نگه داشت اما اختلاف بیشتر از آن بود که در مدت باقی مانده جبران شود.

یورو ۲۰۲۰: فرانسه حریف مجارستان نشد، آلمان پرتغال را درهم کوبید

 به این ترتیب اولین پیروزی آلمان و اولین باخت پرتغال در یورو ۲۰۲۰ ثبت شد تا امتیازات هر دو تیم در عدد ۳ برابر شود، البته آلمان به دلیل پیروزی در بازی رودررو بالاتر از پرتغال و پایین‌تر از فرانسه ۴ امتیازی در رده دوم جدول گروه مرگ قرار می‌گیرد.

آلمانی‌ها در بازی آخر خود در مرحله گروهی یورو میزبان مجارستان خواهند بود اما پرتغال در یک بازی سخت باید برابر فرانسه صف‌آرایی کند.