– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، در نخستین بازی از گروه F یورو ۲۰۲۰، امشب (سه‌شنبه) تیم ملی پرتغال موفق شد میزبان خود مجارستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد و اولین پیروزی خود را در گروه مرگ رقابت‌ها کسب کند. کریستیانو رونالدو کاپیتان پرتغالی‌‌ها در این […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، در نخستین بازی از گروه F یورو ۲۰۲۰، امشب (سه‌شنبه) تیم ملی پرتغال موفق شد میزبان خود مجارستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد و اولین پیروزی خود را در گروه مرگ رقابت‌ها کسب کند.

کریستیانو رونالدو کاپیتان پرتغالی‌‌ها در این بازی دو رکورد جدید به ثبت رساند. او که در دقیقه ۸۷ از روی نقطه پنالتی و ۲+۹۰ دو گل آخر تیمش را به ثمر رساند، تعداد گل‌های ملی‌اش را به ۱۰۶ مورد افزایش داد و حالا تنها سه گل دیگر می‌خواهد تا به رکورد، علی دایی مهاجم پیشین تیم ملی کشورمان به عنوان برترین گلزن تاریخ فوتبال در رده ملی برسد. دایی ۱۰۹ گل زده دارد.

به جز این مورد، رونالدو دو رکورد دیگر هم به ثبت رساند. اولین رکورد او به دلیل حضورش در میدان رقم خورد چرا که کریس را به اولین بازیکنی تبدیل که در ۵ دوره یورو شرکت کرده است. رکورد دوم رونالدو با گلزنی‌اش به ثبت رسید چرا که او را از میشل پلاتینی ستاره پیشین تیم ملی فرانسه جدا کرد و به تنهایی در صدر جدول برترین گلزنان تاریخ جام ملت‌های اروپا قرار داد. رونالدو با گل دوم، شمار گل‌های خود در یورو را به ۱۱ افزایش داد تا دست نیافتنی‌تر شود.

یورو ۲۰۲۰| رونالدو بهترین بازیکن دیدار پرتغال – مجارستان شد