– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌‌های یورو ۲۰۲۰ امشب (جمعه) برگزاری یک دیدار از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه سن‌پترزبورگ آغاز شد که در آن تیم‌‌های ملی سوئیس و اسپانیا به مصاف هم رفتند و این بازی پس از تساوی یک – […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌‌های یورو ۲۰۲۰ امشب (جمعه) برگزاری یک دیدار از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه سن‌پترزبورگ آغاز شد که در آن تیم‌‌های ملی سوئیس و اسپانیا به مصاف هم رفتند و این بازی پس از تساوی یک – یک در وقت‌های معمول و اضافه در ضربات پنالتی با نتیجه ۳ بر یک در ضربات پنالتی به سود اسپانیا به پایان رسید.

ذکریا هافبک تیم ملی سوئیس در دقیقه هشتم با باز کردن دروازه خودی گل نخست مسابقه را به برای اسپانیایی‌ها به ثمر رساند و در ادامه ژردان شکیری در دقیقه ۶۸ گل تساوی را برای سوئیس به ثمر رساند.

در نیمه نخست این بازی که اسپانیایی‌ها از هر لحاظ بر بازی مسلط بودند، شوت جوردی آلبا در دقیقه هشتم مسابقه پس از برخورد با پای ذکریا بال راست سوئیس تغییر مسیر داد و وارد دروازه یان زومر شد.

با این حال یوفا این گل را به عنوان گل به خودی بازیکن سوئیس ثبت کرد تا دهمین گل به خودی جام شانزدهم رقم بخورد و رکورد بیشترین گل به خودی تاریخ ادوار یورو که در همین دوره بود ارتقا پیدا کند.

در نیمه دوم برخلاف نیمه نخست سوئیسی‌ها تا حدودی بر بازی مسلط شدند و مزد آن را هم در یکی از حملات‌شان گرفتند زمانی که ناهماهنگی دو مدافع میانی اسپانیا آیمریک لاپورت و پائو تورس برای دور کردن توپ، فرولر هافبک میانی سوئیس را صاحب توپ کرد و او با یک پاس زمینی دقیق ژردان شکیری را در موقعیت عالی قرار داد تا ستاره لیورپول بدون مکث و با یک ضربه بغل پا، توپ را به کنج دروازه اونای سیمون بفرستد.

بعد از این گل اوضاع به سود سوئیس در جریان بود تا اینکه یک اشتباه مهلک از فرولر هنگام زدن تکل روی پای جرارد مورنو، باعث شد که او به جای توپ ساق پای بازیکن را بزند و فوراً از مایکل اولیور داور انگلیسی مسابقه کارت قرمز مستقیم بگیرد.

در پی این اتفاق، ولادیمیر پتکوویچ سرمربی سوئیسی‌ها آرایش تیمش را با بیرون آوردن شکیری و گاورانوویچ، تدافعی‌تر کرد و به ضدحملات دل بست. اخراج فرولر اما کار اسپانیایی‌ها را هم سخت‌تر کرد چون بر تراکم بازیکنان حریف در محوطه جریمه و اطراف آن افزود.

به این ترتیب بازی در وقت‌های معمول به پایان رسید تا اولین بازی مرحله یک چهارم نهایی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در وقت اضافه اول و دوم اسپانیا هرچه توانست روی دروازه سوئیس توپ فرستاد و آن را تهدید کرد اما واکنش‌‌های خوب یان زومر و شجاعت هم‌تیمی‌هایش در خط دفاعی اجازه نداد توپی از خط دروازه عبور کند تا در نهایت ضربات پنالتی تعیین کنند برنده بازی باشد.

در ضربات پنالتی پس از آنکه کاپیتان سرخیو بوسکتس ضربه پنالتی اول اسپانیا را به تیر عمودی دروازه زد، دنی اولمو گلزنی کرد اما پس از او رودری پشت ضربه سوم اسپانیایی‌ها ایستاد که ضربه‌اش توسط زومر مهار شد. جرارد مورنو چهارمین ضربه اسپانیا را به گل تبدیل کرد و پس از او میکل اویارسابال ضربه آخر ماتادورها را به گل تبدیل کرد.

برای سوئیس نیز ابتدا گاورانوویچ گلزنی کرد اما پس از او فابیان شار ضربه‌اش درست همان جایی زد که دروازه‌بان اسپانیایی‌ها زد. اونای سیمون سومین ضربه سوئیسی‌ها را هم که توسط مانوئل آکانجی زده شد را مهار کرد. وارگاس سومین بازیکن متوالی سوئیس بود که پنالتی‌اش را به هدر داد و توپ را به آسمان کوبید تا سند صعود اسپانیا را امضا کرده باشد.

یورو ۲۰۲۰| پیروزی یک نیمه‌ای اسپانیا مقابل سوئیس با دهمین گل‌ به‌ خودی جام