فرهیختگان: دروازه‌بان سابق استقلال که به‌عنوان مربی گلرهای تیم‌های پایه پرسپولیس در این باشگاه فعالیت داشت، به دلیل مصاحبه و ابراز امیدواری به قهرمانی استقلال در لیگ برتر از آکادمی قرمزپوشان پایتخت اخراج شد. البته خودش می‌گوید قراردادی با پرسپولیس نداشته و نمی‌داند چرا این حکم صادر شده است. گفت‌وگو با محمد یحیوی را در […]

فرهیختگان: دروازه‌بان سابق استقلال که به‌عنوان مربی گلرهای تیم‌های پایه پرسپولیس در این باشگاه فعالیت داشت، به دلیل مصاحبه و ابراز امیدواری به قهرمانی استقلال در لیگ برتر از آکادمی قرمزپوشان پایتخت اخراج شد. البته خودش می‌گوید قراردادی با پرسپولیس نداشته و نمی‌داند چرا این حکم صادر شده است. گفت‌وگو با محمد یحیوی را در ادامه می‌خوانید.

ماجرای اخراج شما از آکادمی پرسپولیس چیست؟

در یک مصاحبه گفتم با لغزش تیم‌های بالای جدول ازجمله پرسپولیس، استقلال می‌تواند قهرمان لیگ شود، گویا به مدیران باشگاه پرسپولیس برخورده بود و بدون‌آنکه با بنده صحبتی داشته باشند، اعلام کردند اخراج شده‌ام. جالب اینکه با این باشگاه قراردادی نداشتم و تنها یک مذاکره انجام شده بود. نمی‌دانم چطور کسی را که قرارداد نداشته، اخراج کرده‌اند!

انتظار این برخورد را داشتید؟

فکر می‌کنم به دلیل هجمه‌ای که علیه آکادمی باشگاه پرسپولیس به راه افتاد، این تصمیم را گرفتند. به هرحال هرکسی می‌تواند عقاید خودش را داشته باشد و لزومی ندارد مابقی افراد چنین واکنشی داشته باشند.

چرا به‌عنوان یک استقلالی پذیرفتید به آکادمی پرسپولیس بروید؟

من پیش از اینکه به آکادمی پرسپولیس بروم، در آکادمی استقلال سه ماه در تیم امیدها کار کردم اما شرایط برای ادامه همکاری خوب نبود و پس از آن هم دیگر خبری نشد. سال ۹۷ آقای قنبرپور از باشگاه پرسپولیس تماس گرفت که با آکادمی ما همکاری داشته باش. من حتی قبل قراردادبستن با پرسپولیس در تمرینات حاضر شدم اما بر اثر اتفاقاتی که افتاد و نمی‌خواهم آنها را بازگو کنم، تصمیم گرفتم به پرسپولیس بروم.

البته مدیر آکادمی استقلال اعلام کرده که می‌توانید اکنون در آکادمی استقلال حاضر شوید.

آقای مومنی همبازی من در استقلال بوده و از محبت او ممنون هستم. هر زمانی به بنده اعلام کنند، برای رشد جوانان مملکتم آماده هستم.

به‌عنوان یک دروازه‌بان درباره اتفاقاتی که برای گلر تراکتورسازی افتاد و به اتهام تبانی اخراج شد، نظرتان چیست؟

هیچ‌وقت این صحبت‌هایی را که در این خصوص می‌شود، قبول ندارم. بعید می‌دانم فروزان حتی ذهنش هم به سمت تبانی منحرف شده باشد. احتمالا مقابل سپیدرود آمادگی لازم را از نظر روحی نداشته و اشتباهاتی داشته است؛ مثل مهاجمی که موقعیت صددرصدی را گل نمی‌کند و نمی‌شود انگ تبانی به او زد. مالک باشگاه باید به نظر مربی احترام بگذارد.

در حیطه کاری آقای زنوزی نبوده که فروزان را اخراج کند. اینها تصمیمات عجولانه مالک یک باشگاه ‌است که اسیر احساسات هواداران این تیم شده است. فروزان حتی نزدیک به شکستن رکورد بود. اخباری هم مدت‌ها دور از بازی‌ها بود و انتظاری نمی‌توان از گلری که هفته‌ها روی نیمکت بوده، داشته باشیم که بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

درمورد استقلال صحبت کنیم. گفته بودید بهتر است رحمتی از این تیم برود!

او یکی از بزرگان و بهترین‌ دروازه‌بان استقلال است. پس از باخت تیم در دربی به دلیل اهانتی که هواداران در ورزشگاه به او کردند، ناراحت شدم و گفتم بهتر است در پایان فصل از فوتبال خداحافظی کند. تنها دلیل این حرفم هم به دلیل توهین‌هایی که به او می‌شد، بود. به هرحال استقلال یک دروازه‌بان جوان هم در اختیار دارد که آینده این باشگاه است. مطمئنم به تجربیات او روزبه‌روز اضافه می‌شود و برای استقلال و تیم ملی مثمر ثمر خواهد بود.

بهتر است امشب مقابل الهلال کدام گلر بازی کند؟

فکر می‌کنم چون حسینی هم در بازی‌های قبلی درون دروازه استقلال قرار گرفته بوده، بهتر است او در ترکیب باشد و برای تیم بازی کند. قطعا از پس آن برمی‌آید. البته صلاحدید کادرفنی است اما شرایط حسینی برای بازی امشب بهتر است.

ارزیابی‌تان از این دیدار چیست؟

استقلال بازی سختی دارد. الهلال بازی رفت را باخته و به فکر جبران امتیاز از دست رفته است. مطمئنا آنالیزهای استقلال و آقای شفر به کمک استقلال می‌آید. شک نداشته باشید استقلال این بازی را همچون دور رفت می‌برد.

چقدر استقلال برای صعود شانس دارد؟

این تنها بازی سخت تیم است و اگر سه امتیاز را کسب کند، خیلی راحت‌تر می‌تواند مقابل دیگر رقیبان قرار بگیرد و امتیارات لازم را جهت صعود به دور بعد جمع کند.