به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، متن یادداشت تینا پاکروان کارگردان سینما برای علی نصیریان به شرح زیر است: جمعه نوشته من امروز برای شماست .استاد، آقا، بزرگ آقا . علی خان نصیریان . هنوز حرمت پشت سرتان پیاده می رود و شما می تازید .این همه فروتنی و […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، متن یادداشت تینا پاکروان کارگردان سینما برای علی نصیریان به شرح زیر است:

جمعه نوشته من امروز برای شماست .استاد، آقا، بزرگ آقا .

علی خان نصیریان .

هنوز حرمت پشت سرتان پیاده می رود و شما می تازید .این همه فروتنی و افتادگی از این همه بزرگی است که ذاتی شماست .اخلاقتان را سالهاست مثال می زنند .اولین نفری که بر سر هر صحنه وارد می شود با همه بار دانسته هایش می آید ،کسی را به سخره نمی گیرد ،کسی را قضاوت نمی کند ، غیبت نمی کند به کار این و آن دخالت نمی کند .کمکی بخواهند هست تا از وجود پر از تجربه شان بیاموزند بی منت .این همه را درباره ی شما می گویند .عشق به همسر و خانواده و اخلاق مداریتان در سینمای ایران تکرار نشدنی است استاد .

ادبیات می دانید و نمایشنامه نویسی قابل هستید به شهادت تاریخ .شما که از جامعه ی باربد می آیید و با سوادید و دست به قلم ،این همه بار را بر دوش می کشید به هریک دلیلش قابل احترامید .

کسی که از سادگی آقای هالو تا خشونت قاضی شارع و سیاسی بزرگ آقا را در سنین مختلف با اقتدار بازی می کند وقتی پایش به مسخره باز می رسد بازیگری در قاب تصویر چیده شده را به چنان زیبایی به تصویر می کشد که در این سن همه را مبهوت می کند روی پا ایستاده مدتها دست بزنند .سیمرغ شمایید نه آنچه بدستتان دادند .

آقای هالو ،پستچی، کفش‌های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، هزاردستان، سال‌های خاکستری، بوی پیراهن یوسف، میوه ممنوعه و شهرزاد را بازی شما جلایی دیگر داد .

حالا در این سن و سال یک تنه بار تلویزیون را بردوش می کشید که در هر قابی که هستید ناچاریم به تلویزیون خیره شویم چه با آن قهر باشیم و چه آشتی .

حرمت شمایید ،سیمرغ شمایید ،استاد شمایید .بزرگید بزرگ آقا .سرتان سلامت و سایه تان برسر هنر ایران مستدام.