به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مسعود پور‌اسکوئی گوینده شبکه رادیویی ورزش و آوا گفت: یکی از کارهای خوبی که در سال‌های اخیر انجام می شود برگزاری جشنواره رادیو است. دوستانی که در جشنواره‌ها شرکت می‌کردند می‌دانند که در سال‌های گذشته در زیباکنار، مشهد مقدس، اصفهان و شهرهای دیگر جشنواره […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مسعود پور‌اسکوئی گوینده شبکه رادیویی ورزش و آوا گفت: یکی از کارهای خوبی که در سال‌های اخیر انجام می شود برگزاری جشنواره رادیو است. دوستانی که در جشنواره‌ها شرکت می‌کردند می‌دانند که در سال‌های گذشته در زیباکنار، مشهد مقدس، اصفهان و شهرهای دیگر جشنواره رادیو را برگزار کردیم.

وی افزود: زمانی جشنواره در مشهد مقدس برگزار می‌شد. وقتی با قطار به سمت مشهد می‌رفتیم در قطار «رادیو قطار» را راه انداختیم. مرحوم مهران دوستی این برنامه را اجرا می‌کرد. به خاطر دارم که آنجا در هر کوپه مسابقه شطرنج برگزار کردیم و به برنده جایزه دادیم.

این پیشکسوت گویندگی درباره برگزاری جشنواره رادیو گفت: یکی از کارهایی که در جشنواره انجام می شود و  بسیار خوب است رقابت بین گویندگان، گزارشگران، تهیه‌کنندگان و دست‌اندرکاران رادیو است. پیشنهادی که برای جشنواره دارم این است که در یک شبکه رادیویی مانند ورزش که شبکه ای تخصصی است افرادی همچون گوینده، گزارشگر، تهیه‌کننده و نویسنده حضور دارند. شاید مقایسه یک شبکه تخصصی با شبکه دیگر مثل سلامت و اقتصاد درست نباشد. مطالبی که یک گوینده ورزشی عنوان می‌کند واقعا با دیگر شبکه ها متفاوت است و جنس کار فرق دارد. خواهشی که دارم این است که اگر برای داوران امکان دارد برندگان را طوری انتخاب کنند که حق کسی ضایع نشود. به‌خصوص در مقایسه گوینده با گوینده، گزارشگر با گزارشگر و  تهیه‌کننده با تهیه کننده.

پوراسکوئی در ادامه گفت: امیدوارم جشنواره رادیو هر سال برگزار شود، چون باعث ایجاد رقابت و تلاش بین همکارانم می شود و تلاش می‌کنند برنامه‌های بهتری ارائه کنند. برگزاری این رویداد موجب می شود شرکت کنندگان برای ارائه به جشنواره کارهایی انجام بدهند که رادیو پیشرفت کند. امروز ما برای هر سلیقه‌ای یک رادیوی به‌خصوص داریم که برای مخاطبان خاص خود برنامه اجرا می‌کنند. با برگزاری جشنواره از کسانی که تلاش و کار بیشتری کرده‌اند قدردانی می‌شود.