امیر سرتیپ محمد محمودی در گفت و گو با ایسنا به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط نیروهای چهارگانه ارتش در امداد رسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: ارتش از لحظه‌ی آغاز بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان که منجر به جاری شدن سیل در برخی از نقاط […]

امیر سرتیپ محمد محمودی در گفت و گو با ایسنا به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط نیروهای چهارگانه ارتش در امداد رسانی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: ارتش از لحظه‌ی آغاز بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان که منجر به جاری شدن سیل در برخی از نقاط این استان شد، هم‌دوش با سایر ارگان‌های کشوری و لشکری با استفاده از یگان‌های مستقر خود از جمله منطقه سوم نبوت دریایی، پایگاه هوایی کنارک و همچنین یگان‌های نیروی زمینی وارد عمل شد.

وی افزود: به محض صدور دستورات لازم برای کمک ارتش به امدادرسانی به سیل زدگان، یگان‌های مستقر در استان سیستان و بلوچستان وارد مناطق سیل زده شدند؛ در این راستا نیروی  دریایی با تشکیل تیم‌های غواصی اقدامات موثری در امدادرسانی و کمک به خودروها و مردمی که در آب گرفتار شدند، انجام داد. قایق ها و تیم غواصی اعزامی از منطقه دریایی نبوت تاکنون توانسته‌اند تعدادی از خودروهای گرفتار در سیل و همچنین یک خانواده را نجات دهند. ۱۵۰ نفر از تکاوران نیروی دریایی نیز با  وسایل و تجهیزات خود در منطقه حضور دارندو در حال ارائه خدمات به حادثه دیدگان هستند.

معاون اجرایی ارتش خاطر نشان کرد: سه فروند بالگرد  متعلق به نیروی دریایی و سه فروند بالگرد متعلق به هوانیوز جهت برقراری پل های ارتباطی با روستاهای گرفتار در آب ماموریت خود را آغاز کردند. این بالگردها در زمینه انتقال مواد غذایی و کالاهای مورد نیاز روستاها از راه هوا و همچنین جابجایی مجروحان احتمالی و مردم گرفتار در مناطق سیل زده اقدامات موثری انجام داده‌اند و این اقدامات همچنان ادامه خواهد داشت.

امیر محمودی اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش نیز طی روزهای گذشته اقدام به برقراری پل ارتباط هوایی از پایگاه هوایی مهرآباد تهران به منطقه کنارک کرده است؛ دو فروند بوئینگ ۷۴۷ ترابری نیروی هوایی با هماهنگی با هلال احمر و ستاد بحران کشور مواد غذایی و وسایل خواب و همچنین سایر وسایل مورد نیاز را از تهران به مناطق سیل زده منتقل کردند.

وی گفت: تجهیزات مهندسی، تیم‌های امداد و نجات، پزشکی و همچنین ۲۱ دستگاه انواع خودروی امداد شامل اتوبوس، کامیون، کمپرسی، مینی بوس و وانت‌های سبک و همچنین خودروهای تاکتیکی جهت امدادرسانی به سیل زدگان به مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند.

امیر محمودی با اشاره به اعزام ۶ فروند نفربر برای جابجایی مردم سیل‌زده و حمل بار به روستاهای آسیب دیده استان سیستان و بلوچستان، افزود: تمام کارکنان تیپ‌های ۱۸۸، ۲۸۸ و ۳۸۸ نیروی زمینی ، کارکنان منطقه سوم نیروی دریایی و کارکنان پایگاه هوایی کنارک تا پایان کار امدادرسانی در مناطق سیل زده حضور خواهند داشت.

انتهای پیام