به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حشمت‌الله مهاجرانی، سرمربی سابق تیم ملی ایران که موفقیت‌های بزرگی را برای فوتبال ایران به ارمغان آورده است، درباره انتخاب سرمربی تیم ملی ایران ایده متفاوتی دارد. وی در گفتگو با خبرنگار برنا پیرامون این موضوع گفت: ما باید بر اساس داشته‌های خودمان که شامل […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حشمت‌الله مهاجرانی، سرمربی سابق تیم ملی ایران که موفقیت‌های بزرگی را برای فوتبال ایران به ارمغان آورده است، درباره انتخاب سرمربی تیم ملی ایران ایده متفاوتی دارد. وی در گفتگو با خبرنگار برنا پیرامون این موضوع گفت: ما باید بر اساس داشته‌های خودمان که شامل امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است به دنبال انتخاب سرمربی تیم ملی باشیم. برخی می‌گویند حالا که کی‌روش رفته باید مربی هم‌تراز و یا حتی بالاتر از او را انتخاب کنیم در حالی که سرمربی می‌خواهد ما را به جام جهانی ببرد. فوتبال ایران قدرت اول آسیاست و ما با هر مربی با توجه به سهمیه ۵تایی آسیا در جام جهانی راهی این رقابت‌ها خواهیم شد.

وی افزود: درباره مربی خارجی دو نکته وجود دارد، اول اینکه کارلوس کی‌روش که هشت سال ایران بود چه دستاوردی برای فوتبال ایران داشت؟ بله، کی‌روش فوتبال ایران را به دنیا معرفی کرد اما باعث رشد فوتبال ایران نشد و ما هم نتوانستیم در کنار او ۲ مربی ایرانی را پرورش دهیم. نکته دوم این است که هر مربی نامی خارجی که بخواهیم بیاوریم بی‌شک از کی‌روش مشاوره می‌گیرد و من بعید می‌دانم او مشورت مثبتی بدهد. بنده فکر می‌کنم یک مربی خوب داخلی در کنار یک مربی بدنساز و یک دستیار فنی و تمرین دهنده خارجی می‌تواند موفقیت‌های خوبی با تیم ملی بدست بیاورد.

مهاجرانی ادامه داد: اینکه بخواهیم فقط تیم ملی به جام جهانی برود با مربی وطنی هم شدنی است ولی اینکه ما در جام جهانی به مرحله حذفی صعود کنیم معقوله دیگری است. مردم ما فوتبال را می‌فهمند و درک می‌کنند، ما برای رسیدن به آن سطح نیازمند پیشرفت کلی در فوتبال و رشد آن هستیم. باید کمیته فنی همه چیز را در این‌باره آنالیز کند، اینکه ما چه چیزی می‌خواهیم و به چه چیزی نیاز داریم.

سرمربی اسبق تیم ملی که سابقه صعود به المپیک را در کارنامه کاری خود دارد، درباره انتخاب سرمربی تیم امید نیز عنوان کرد: ما مربیان جوان و باسواد خوبی داریم که نشان داده‌اند می‌توانند مربیان خوبی باشند، چهر‌ه‌هایی مانند جواد نکونام و یحیی گل‌محمدی گزینه‌های مناسبی برای تیم امید هستند. شناخت آنها از فوتبال باشگاهی و چهره‌های شاخص می‌تواند کمک زیادی به موفقیت این تیم بکند. ما جزو قدرت‌های اصلی فوتبال آسیا هستیم و بنده معتقدم تیم امید ما پتانسیل و توان صعود به المپیک را دارد و فقط باید با تیم همکاری شود و هم برای رسیدن به این هدف کمک کنیم.

مهاجرانی در پایان صحبت‌هایش به رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و اظهار داشت: ما به لحاظ نیروی انسانی در آسیا بهترین هستیم ولی به لحاظ اقتصادی کشورهای دیگر قدرت بیشتری از ما دارند. سال گذشته پرسپولیس نشان داد با اتکا به همین نیروها می‌توانیم موفق باشیم. تماشاگران پر تعداد ایرانی فوتبال ما را در غرب آسیا ممتاز کرده‌اند و باید از این پتانسیل هم به بهترین شکل استفاده کرد. روی هم رفته من امیدوارم حداقل یکی از نمایندگان کشورمان بتواند به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند.