کیانوش رستمی در گفتگو با ایسنا درباره ی اینکه تصمیم نهایی خود را برای حضور در مسابقات جهانی گرفته است یا خیر، بیان کرد: ۱۰۰درصد در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می کنم. همچنین تمام هدفم این است تا بازیهای المپیک با قدرت در مسابقات حضور پیدا کنم و روز به روز آماده تر شوم. رستمی […]

کیانوش رستمی در گفتگو با ایسنا درباره ی اینکه تصمیم نهایی خود را برای حضور در مسابقات جهانی گرفته است یا خیر، بیان کرد: ۱۰۰درصد در مسابقات قهرمانی جهان شرکت می کنم. همچنین تمام هدفم این است تا بازیهای المپیک با قدرت در مسابقات حضور پیدا کنم و روز به روز آماده تر شوم.

رستمی در پاسخ به این پرسش که شرایطش به چه صورت است و در مسابقات جهانی جزو مدعیان کسب مدال خواهد بود، تصریح کرد: سعی خودم را می کنم با بهترین حالت  در مسابقات حاضر شوم و تمام تلاشم هم بر همین است. در این یکی، دوسال شرایط به دلیل تغییر وزن، خیلی برایم سخت بود و تا بخواهم بدنم را با وزن جدید وفق بدهم کمی اذیت شدم. الان شرایط بدنی ام  بهتر شده البته هنوز کاملا با این وزن جدید فیکس نشده ام  اما بهتر شده است. قبلا وقتی تمرین می کردم نفسم بالا نمی آمد چون ۱۲-۱۳ کیلوگرم وزن اضافه کردم و همین مسئله فشار زیادی روی من وارد کرد.

 او افزود: خدا را شکر الان خیلی بهترم و تمریناتم را انجام می دهم. مسلما هر کسی تمرین و تلاش کند و سختی بکشد باید مزد زحماتش را بگیرد. من هم منتظرم این اتفاق بیفتد و در مسابقات بهترین حالت پیش بیاید.

*ورزش حرفه ای جز عذاب چیزی ندارد

قهرمان المپیک ریو در مورد انتظاری که مردم از او برای کسب مدال در مسابقات جهانی دارند نیز گفت: مطمئنا جز این نیست که من تلاش می کنم تا مردم را خوشحال کنم وگرنه ورزش حرفه ای جز عذاب چیزی ندارد . شما فکر می کنید ورزشکار حرفه ای  به راحتی و با استراحت مدال جهان یا طلای المپیک می گیرد؟ اگر چنین چیزی بود الان باید قهرمانان المپیک زیادی داشته باشیم. 

*سعی می کنم بهترین عملکرد را در قهرمانی جهان داشته باشم

رستمی در پاسخ به این پرسش که قول مدال جهانی می دهد، تاکید کرد: همانطور که  قبلا هم همیشه تمام تلاشم را کرده ام که عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارم، سعی می‌کنم بهترین عملکرد را داشته باشم. هدفم این است بهترین حالت را برای خودم رقم بزنم و پرچم ایران را به اهتزاز درآورم. البته در این وزن سهراب مرادی رکورد دار دنیا است و تیان تائو هم مدعی است. البته مسابقه باید جذاب باشد.

*زدن رکورد دنیا کار راحتی نیست

رستمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در تمرینات به رکوردهای بالایی در دسته ۹۶ کیلوگرم رسیده است، تصریح کرد: اگر منظورتان رکورد دنیا است باید بگویم رکورد دنیا آنقدر راحت نیست که هر کسی بیاید آن را بزند. مهم این است که در مسابقات به گونه‌ای وزنه بزنی که اتفاق خوبی رقم بخورد. حالا اینکه اگر رکورد دنیا را بزنی، خوب است اما اینکه هر روز این کار را انجام دهی به نظرم راحت نیست.

او در مورد اینکه صحبتی با او برای حضور در رکورد گیری شده است یا خیر، گفت: کسی با من در این رابطه  صحبت نکرده است. من در کرمانشاه دارم تمرین می کنم. اگر صلاح بدانند به مسابقات جهانی می روم و اگر هم نخواهند که هیچ.

* به خطر افتادن زندگی ورزشی سهراب مرا ناراحت کرد

وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران در مورد اینکه شنیده شده که از مصدومیت سهراب مرادی ناراحت شده است و این مسئله می تواند از قشنگی های رقابت باشد، تاکید کرد: این مسئله ربطی به رقابت نداشت. این من را  ناراحت  کرد که ممکن است زندگی ورزشی اش در خطر باشد. تمام زندگی او ورزش است و اگر دو روز نباشد کسی از او سراغی می گیرد؟ ما روزهای سختی را گذراندیم و حتما من یک روزی کتابی از زندگی خودم منتشر خواهم بود.

او در پایان در مورد تلاش برای رسیدن به المپیک ۲۰۲۰ گفت: ۱۰۰ درصد هدفم المپیک است و تمام تلاشم را برای آن خواهم کرد. مسابقاتی که برای کسب سهمیه المپیک است را شرکت می کنم و سپس با جان و دل به جنگ المپیک می روم.

انتهای پیام