علی اصغر پیوندی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جمع آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان از سوی جمعیت هلال احمر گفت: از همان روزهای نخست جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف کشور به ویژه استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان جمعیت هلال احمر اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی به دو شیوه نقدی و غیر […]

علی اصغر پیوندی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جمع آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان از سوی جمعیت هلال احمر گفت: از همان روزهای نخست جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف کشور به ویژه استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان جمعیت هلال احمر اقدام به جمع آوری کمک‌های مردمی به دو شیوه نقدی و غیر نقدی کرد که این روند همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به کمک‌های غیرنقدی جمع آوری شده، اظهارکرد: ارزش ریالی اقلام و اجناسی که مردم برای سیل زدگان تهیه و به هلال احمر اهدا کرده‌بودند، در حال حاضر به بیش ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است. میزان کمک‌های نقدی نیز که فرآیند جمع آوری آن همچنان ادامه دارد از ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده که این یک رکورد در مقایسه با دیگر کمک‌های نقدی جمع آوری شده از سوی هلال احمر محسوب می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه هزینه کرد این مبالغ شفاف بوده و جزئیات مخارج آن به اطلاع مردم می‌رسد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این کمک‌ها برای سیل زدگان سال ۹۸ بوده است، تمامی آن نیز برای سیل زدگان هزینه خواهد شد.

پیوندی با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری در مورد هزینه‌کرد این مبالغ در هماهنگی با قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده انجام خواهد شد، گفت: اخیراً با تصمیم قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده، مقرر شد تا ۵۵ میلیارد تومان از مبلغ کمک‌های نقدی جمع آوری شده صرف خرید کالاهای اساسی شامل یخچال، اجاق گاز، فرش و پتو شود. در مورد باقی مانده این مبلغ نیز مطابق نظر این قرارگاه تصمیم‌گیری خواهد شد و جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی در پایان با تاکید بر اینکه سیل زدگان فراموش نشده‌اند، گفت: جمعیت هلال احمر تا زمان عادی شدن شرایط در مناطق سیل زده و بازگشت سیل‌زدگان به خانه‌های خود در کنار آنان خواهد بود.

انتهای پیام