محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در لرستان پرداخت کارانه پزشکان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان بوده که این مهم سبب جذب پزشکان متخصص در استان شده است. وی با بیان اینکه امسال موفق شدیم ۸۶ پزشک متخصص را در استان جذب کنیم، ادامه داد: تا سال ۹۹ […]

محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در لرستان پرداخت کارانه پزشکان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی استان بوده که این مهم سبب جذب پزشکان متخصص در استان شده است.

وی با بیان اینکه امسال موفق شدیم ۸۶ پزشک متخصص را در استان جذب کنیم، ادامه داد: تا سال ۹۹ مشکل کمبود پزشکان متخصص استان مرتفع خواهد شد.

نیکبخت به میزان ورودی و خروجی پزشکان متخصص در استان اشاره کرد و گفت: تعداد ورودی پزشکان متخصص نسبت به خروجی از استان ۲۰ تا ۲۵ نفر بیشتر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه بسیاری از پزشکان متخصص استان در کلینیک‌های دولتی به مردم خدمات ارائه می‌کنند، تصریح کرد: خوشبختانه استان از نظر نیروی پزشک متخصص از وضعیت مطلوبی برخوردار است و نیازی نیست مردم برای درمان خود به کلانشهرها مراجعه و هزینه‌های دوچندان را متحمل شوند.

نیکبخت در ادامه با اشاره به کمبود دارو در استان گفت: کمبود ۲۲ قلم دارو در استان وجود داردکه ۱۸ قلم آن کشوری است و معاونت غذا و داروی دانشگاه باید پیگیر باشد چهار قلم باقی مانده را برای استان تامین کند.

رئیس دانشگاه از راه‌اندازی داروخانه محله پشت بازار خرم‌آباد خبرداد و افزود: معاون غذا و دارو همکاری لازم را داشته و در کمیسیون مربوطه برای صدور مجوز داروخانه محله پشت بازار اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: برای ایجاد داروخانه متقاضیانی وجود دارد که ضرورت دارد پیگیری‌های لازم انجام شود.

انتهای پیام