به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، کردهای سوریه از صحبت های وزیر امور خارجه روسیه برای گفتگو با دمشق استقبال کردند. کردهای شمال سوریه در بیانیه ای اعلام کردند: سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز جمعه درباره گفتگو با دمشق صحبت کرد که ما آن را یک گام […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، کردهای سوریه از صحبت های وزیر امور خارجه روسیه برای گفتگو با دمشق استقبال کردند.

کردهای شمال سوریه در بیانیه ای اعلام کردند: سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز جمعه درباره گفتگو با دمشق صحبت کرد که ما آن را یک گام مثبت برای حل و فصل می دانیم و امیدواریم که روسیه نقش مثبتی در این گفتگو ایفا کند.

در این بیانیه آمده است: پایبندی ما به گفتگو و راه حل ملی در سوریه یک اصل راهبردی است و از هرگونه میانجیگری از جمله از طرف روسیه برای تحقق نتایج عملی در این چارچوب استقبال می کنیم.

کردهای سوریه در عین حال با وارد کردن اتهام به دولت سوریه، مدعی شدند: معضل اصلی و ریشه دار در سوریه در یکی از مهمترین ابعاد آن این است که نظام سوریه حقیقت تغییر در سوریه را نمی پذیرد و بر همان ذهنیت که منجر به این بحران و مشکلات در سوریه شده است پافشاری دارد.