حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با فعالیت‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان در حوزه جوانان، گفت: در کشور ما یک نهاد تخصصی «ورزش و جوانان» در این حوزه وجود داردکه قرار گرفتن نام «جوانان» در پسوند آن نشان می‌دهد که این قشر به آن جایگاهی که باید نرسیده‌اند. وی تأکید کرد: باید […]

حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی در گفت‌وگو با ایسنا در رابطه با فعالیت‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان در حوزه جوانان، گفت: در کشور ما یک نهاد تخصصی «ورزش و جوانان» در این حوزه وجود داردکه قرار گرفتن نام «جوانان» در پسوند آن نشان می‌دهد که این قشر به آن جایگاهی که باید نرسیده‌اند.

وی تأکید کرد: باید جوانان باشند و ورزش در کنار آن‌ها قرار بگیرد.

غلامی با اشاره به این‌که در برنامه‌ریزی‌های حوزه‌های مختلف امور جوانان در اولویت قرار دارد، اظهار کرد: در این زمینه با استفاده از روحانیون مستقر در سطح استان، در راستای ترویج و تسهیل ازدواج جوانان فعالیت‌هایی انجام شده است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان، با تقدیر از فعالیت‌های نهادهای مرتبط مانند کمیته امداد در زمینه تسهیل ازدواج جوانان، عنوان کرد: در این زمینه بنیاد برکت حرکت خوبی انجام دادهکه می‌طلبد از طریق استان نیز نظارتی بر فعالیت آن داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که باید اقدامات عمکلی در حوزه جوانان انجام شود، ادامه داد: با پیگیری‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان تاکنون ۵۸ سری جهیزیه شامل ۱۴ قلم اساسی از تهران دریافت کرده‌ایم که بین زوج‌های مسجدی توزیع شد.

غلامی با تأکید بر استفاده از ظرفیت روحانیون مستقر در مناطق محروم جهت رفع مشکلات و معضلات مردم، اظهار کرد: در یکی‌از مناطق روحانی مستقر با رایزنی‌هایی که انجام داده سالنی را برای برگزاری جشن عروسی زوجین به صورت رایگان تهیه کرده و حتی هزینه سفر مشهد مقدس نیز برای برخی دیگر در نظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان این‌که روحانیون مستقر با حمایت مردم کار انجام می‌دهند، تصریح کرد: در یک منطقه دیگر روحانی مستقر دو صندوق قرض‌الحسنه قرار داده، یکی برای کمک به مردم و دیگری برای کمک به جوانان در امر ازدواج و در کوهدشت یک روحانی داریم که در زمینه اشتغال وارد شده و یک کارگاه بلوک‌زنی راه‌اندازی کرده‌است.

وی ادامه داد: ما روحانیون برای حضور در میدان اعلام آمادگی می‌کنیم که با مدیرکل ورزش و جوانان جلسه‌ای داشته و راه‌کارهایی برای حل مشکلات بیاندیشیم.

غلامی با اشاره به این‌که کاهش طلاق گام تکمیلی فعالیت‌های روحانیون است، بیان کرد: در این راستا یکی‌از روحانیون چهل روز تلاش کرد که مانع یک طلاق شد.

انتهای پیام