به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علی سلمانی، مهاجم دهه ۷۰ تیم فوتبال پرسپولیس که چند سالی است مربیگری می کند، پیرامون وضعیتش به خبرنگار برنا گفت: من در در ۳۵ سالگی فوتبال را کنار گذاشتم و  4 سال است مربیگری را شروع کردم. هم اکنون در حال گرفتن مدرک A […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علی سلمانی، مهاجم دهه ۷۰ تیم فوتبال پرسپولیس که چند سالی است مربیگری می کند، پیرامون وضعیتش به خبرنگار برنا گفت: من در در ۳۵ سالگی فوتبال را کنار گذاشتم و  4 سال است مربیگری را شروع کردم. هم اکنون در حال گرفتن مدرک A هستم که ۱۵ روز سومم مانده و ان‌شاءالله این مدرک را تا آخر ماه می‌‌گیریم. من از ابتدای کار خیلی دوست داشتم یک آکادمی داشته باشم و در حال حاضر به نمایندگی باشگاه پرسپولیس ۴ سال است در منطقه محروم شهرستان شهریار یک آکادمی زدیم و در این چند سال بالای ۵ هزار شاگرد داشتیم و الان در هشت رده تیم داریم و به نوعی یک شروع تازه وبه روز را آغاز کرده‌ایم و امیدواریم نتیجه داشته باشد.

سلمانی درباره آینده کاری خود نیز گفت: در فوتبالم یک انگیزه‌ای مضاعفی داشتم و به چیزی که از ابتدا شروع، می‌خواستم به آن رسیدم و در مربی‌‌گری هم یک شروع دیگری است. شاید بپرسید چرا آکادمی را انتخاب کردم؟ چون اصول مربیگری از آکادمی است. البته پیشنهادهای دیگری داشتم ولی انتخاب من این بوده و در مربیگری نیز  به دنبال این هستم که مربی پرسپولیس و تیم ملی شوم و هر مربی جوان دیگری به جز این را بگوید دروغ است و آرزوی او نیز همین است و من دارم تلاش می‌‌کنم یک روزی بهترین مربی ایران بشوم.

بازیکن اسبق پرسپولیس درباره آخرین وضعیت پرسپولیس عنوان کرد: آقای برانکو یک مربی بزرگی بوده که در تاریخ پرسپولیس یک‌سری تغییرات مثبت انجام داد. شاید سال‌های دیگر این اتفاق نیفتد که یک مربی بیاید و در این باشگاه پر عظمت در کمتر از ۴ سال به ۷ جام دست پیدا کند، و تیم را با بدترین شرایط به فینال آسیا برساند. وقتی کارنامه درخشان برانکو را می‌بینیم و علاقه مردم به ماندن او نمی‌توان حرفی زد. اما مشکل ما این نیست و مشکل ما درست کردن این باشگاه است اگر آقای برانکو ۶-۷ سال در پرسپولیس بود بعدش می‌خواستیم چکار کنیم؟ کاش ۴ سال پیش از آقای برانکو خیلی بیشتر استفاده می‌کردیم و می‌گفتیم کل باشگاه و آکادمی آن دست شما و باشگاهی درست می‌کرد که یادگار آقای برانکو در باشگاه بماند نه اینکه آقای برانکو برود و همه بترسند که امسال چکار کنیم.

سلمانی درباره حضور کالدرون و آینده پرسپولیس نیز عنوان من چون در این تیم بازی می‌کردم شرایط را درک می‌کنم و معتقدم امسال سال آسانی هم نیست ولی آقای کالدرون که از آرژانتین آمده نشان داده با تیم‌های بزرگ خوب نتیجه می‌گیرد و پرسپولیس هم تیم بزرگی است و ان‌شاءالله بتواند با این تیم نتیجه بگیرد که این مهم نیست در گروه این است که همه هواداران مثل همیشه تیم را حمایت کنند.

مهاجم اسبق سرخپوشان پایتخت درباره عملکرد مهاجمان پرسپولیس در فصل گذشته نیز عنوان کرد: من فکر می‌کنم پارسال یکی از بدترین سال‌های پرسپولیس در گلزنی بود. علت این است که ما یک‌سری مهره‌های هجومی را از دست داده بودیم و چند مصدوم داشتیم و گل زدن روی دوش یک نفر بود. حتی پنجره که بسته بود شرایطی را آقای برانکو ایجاد کرده بود و یک‌سری بازیکن آورده بود و خیلی سخت بود. آقای ترابیان را عقب برده بود و گلزن نداشتیم مثل مهدی طارمی، علیپور در کنار طارمی که همیشه مکمل‌های خوبی بودند برای گل زدن آقای علیپور خیلی خوب  کار کرد برای پرسپولیس ولی اگر پارسال یک فروارد بهتر داشتیم آمار گل‌زنی‌مان خیلی بالاتر بود ولی باز هم خدا را شکر آقای علیپور گل‌های حساسی برای پرسپولیس زد و در ۳ جام توانستیم قهرمان شویم.

مهاجم اسبق پرسپولیس درباره آخرین وضعیت تیم ملی درباره حضور ویلموتس نیز اظهار داشت: ما در تیم ملی‌مان هم همین موضوع  را داشتیم. آقای کی‌روش آمد فقط نمای تیم را درست کرد و شکل تیم را درست کرد و به جام جهانی رفت و چند سال، وقت تیم ملی ما رفت. الان تیم ملی ما چه دارد؟ یک مربی دیگر آمده و می‌‌‌گویند مربی خوبی است.اما کاری را که می‌پسندم این است که کنارش دارد مربی جوان ایرانی برمی‌دارد و این اولین حسنی است که این آقا دارد و ان‌شاءالله راهش ادامه داشته باشد ومثل آقای کی‌روش دو سه ماه دیگر کنار بگذارد و مربی خارجی بیاورد و این اشتباه است و مسئولین نباید بگذارند ایشان مربی خارجی بیاورد. چند مربی کنارش بگذارند برای آینده فوتبال ایران. حتی برای پرسپولیس و  استقلال. آقای کی‌روش فقط تیم ملی ما را به جام جهانی برد ولی کارکرد خوبی داشت ما حدود ۲۵-۳۰ بازیکن داشتیم در کشورهای خارجی و این هم طرح خودش بود که بازیکنانش را در  لیگ ایران نگه ندارد چون شرایط ایران از لحاظ اردویی نامناسب بود و خواست آنها را آماده نگه دارد و فقط در اختیار تیم ملی. حالا ویلموتس با تفکر هجومی آمده چون خودش مهاجم بوده و تیم قبلی‌اش بیشتر با سیستم ۳-۳-۴ بازی می‌کرده. ما در یک ماه نمی‌توانیم مربی را قضاوت کنیم. ما تاریخچه‌اش را می‌بینیم و نمی‌خواهیم بگوییم بالاست یا پایین. آینده بیشتر نشان می‌دهد که این مربی چه کاره است.