به گزارش خبرنما به نقل از روز سه شنبه سازمان ورزش شهرداری تهران، امیر محسنی در جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان ورزش با اشاره به بازگشایی ۵۸ مجموعه ورزشی شهرداری تهران از ۱۷ خرداد ماه جاری افزود: دستورالعمل رعایت پروتکل های وزارت بهداشت در مقابله با شیوع ویروس کرونا به مجموعه های ورزشی ابلاغ شده […]

به گزارش خبرنما به نقل از روز سه شنبه سازمان ورزش شهرداری تهران، امیر محسنی در جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان ورزش با اشاره به بازگشایی ۵۸ مجموعه ورزشی شهرداری تهران از ۱۷ خرداد ماه جاری افزود: دستورالعمل رعایت پروتکل های وزارت بهداشت در مقابله با شیوع ویروس کرونا به مجموعه های ورزشی ابلاغ شده و هم اکنون آماده سازی مجموعه ها در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه از ۱۷ خرداد ماه در ۳۰ رشته ورزشی که از سوی وزارت بهداشت مجوز فعالیت آنها داده شده است، صورت می‌گیرد گفت: فعالیت مجموعه های ورزشی آغاز و پیش از آن نیز آموزش های لازم به مدیران مجموعه های ورزشی شهرداری در خصوص رعایت پروتکل های وزارت بهداشت در هفته آتی ارائه می شود.

به گفته وی مجموعه های آبی شهرداری نیز همچنان تعطیل است.  

محسنی به انجام غربالگری کرونا در میان مربیان ورزشی مجموعه ها پیش از بازگشایی مجموعه ها اشاره کرد و افزود: برای حضور شهروندان در مجموعه های ورزشی نیز الزاماتی همچون همراه داشتن ماسک، دستکش، لوازم بهداشتی شخصی و نیز تب سنجی و فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در بدو ورود به مجموعه ها الزامی شده است.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در ادامه با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای اجرای برنامه های “ورزش از نو” در دوران پساکرونا اظهار داشت: نیاز داریم با اجرای برنامه های تازه در حوزه ورزش شهروندی، بخشی از اثرات نامطلوب اجتماعی شیوع کرونا در ماههای گذشته را از زندگی شهروندان بکاهیم.

وی همچنین از مطالعه احداث دهکده ورزش در شمال شرق تهران نیز خبر داد و گفت: با ایجاد چهار دهکده ورزش در چهار نقطه تهران به دنبال ایجاد فضای تازه ورزشی، تفریحی خانوادگی برای شهروندان تهرانی هستیم.

طبق ستاد ملی کرونا و دستور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از اول خرداد ماه فعالیت ۳۰ رشته انفرادی و کم برخورد، مجموعه بدنسازی و استخر های روباز دایر شده است.  

استان تهران ۵ هزار و ۲۰۰ مجموعه ورزشی دولتی و خصوصی دارد.