به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برناگلستان؛ محمدعلی هروی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان ضمن بیان اینکه در سیل ابتدای سال در گلستان نیروهای هلال احمر در کنار دیگر دستگاه ها در مناطق سیل زده و رانشی حضور فعال داشتند اظهار کرد: در طول این مدت ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برناگلستان؛ محمدعلی هروی در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان ضمن بیان اینکه در سیل ابتدای سال در گلستان نیروهای هلال احمر در کنار دیگر دستگاه ها در مناطق سیل زده و رانشی حضور فعال داشتند اظهار کرد: در طول این مدت ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از سیل زدگان اسکان داده شدند و تعداد هفت هزار و ۲۳۳ تخته چادر توزیع شد.

هروی گفت: هلال احمر به ۶۴ هزار و ۷۰۰ نفر سیل زده امدادرسانی کرد و ضمن اینکه ۳۶ مصدوم انتقالی داشتیم، پنج مصدوم هم توسط بالگرد به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع کل عملیات ها ۱۰ هزار و ۶۴۹ نیرو بکارگیری شد، تصریح کرد: مأموران هلال احمر دو هزار و ۳۵ باب منزل و ۱۱۵ کوچه را آب تخلیه کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان با اشاره به اینکه ۳۷ فروند قایق هلال احمر در مناطق سیل زده به کار گرفته شد، گفت: از مجموع دو هزار و ۵۰۰ سورتی پرواز در گلستان در ایام سیل دو هزار سورتی از پایگاه امداد هوایی هلال احمر صورت گرفت.

هروی یادآور شد: ۴۱ میلیارد تومان کمک های غیرنقدی به سیل زدگان گلستان انجام شد و این رقم غیر از آن بخشی است که به صورت مستقیم توسط خیران در مناطق سیل زده توزیع شده است.

وی بیان کرد: دو هزار ست زیستی شامل یخچال، اجاق گاز، پتو و غیره در اختیار ما قرار دادند که توزیع آن هم در مراحل پایانی است.

هروی بیان کرد: صلیب سرخ خسارت به مناطق سیل زده کشور را برآورد کرده و پروپوزال آن هم تهیه شده است اما به دلیل کارشکنی های استکبار هنوز این کمک ها به ایران اختصاص پیدا نکرده است.

وی گفت: مردم به مناطق سیل زده کشور ۲۱۰ میلیارد تومان کمک کردند که ۶۰ میلیارد تومان آن ها در قالب ۱۰ هزار قلم کالا به گلستان اختصاص یافت.

خبرنگار:علی اصغر سلیمانی

بیشتر بخوانید: