منصور رشیدی، پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره داربی ۹۱ پایتخت در نبود بازیکنانی مانند دیاباته، اسماعیلی، غلامی و یزدانی از استقلال و شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس اظهار کرد: هم استقلال و هم پرسپولیس جوانان مستعدی دارند که می‌توانند جایگزینان خوبی باشند. اگر پرسپولیس شجاع را نداشته باشد، آن‌ها می‌توانند کنعانی‌زادگان را بازی دهند. […]

منصور رشیدی، پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره داربی ۹۱ پایتخت در نبود بازیکنانی مانند دیاباته، اسماعیلی، غلامی و یزدانی از استقلال و شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس اظهار کرد: هم استقلال و هم پرسپولیس جوانان مستعدی دارند که می‌توانند جایگزینان خوبی باشند. اگر پرسپولیس شجاع را نداشته باشد، آن‌ها می‌توانند کنعانی‌زادگان را بازی دهند.

او افزود: استقلال هم دو سال است که جوان‌گرایی کرده و امسال بعد از هفته ششم روی روند برد افتاده است. در هر صورت دو تیم سرحال هستند ولی باید توجه کرد که این یک داربی سنتی است. ان‌شاءالله که مثل بازی‌های قبل بازی با نظم و به خوبی برگزار شود تا هواداران برنده آن باشند.

این دروازه‌بان سال‌های دور استقلال در واکنش به روند خوب این تیم با فرهاد مجیدی و این که آیا مربی جوان آبی‌ها می‌تواند این تیم را به روزهای خوبش با استراماچونی بازگرداند، تصریح کرد: در این مدت صحبت برخی از دوستان را خواندم. آن‌ها ایراد گرفته بودند که چرا او دنباله روی سیستم استراماچونی است. سوال من از آن‌ها این است که چه اشکالی دارد که او از سیستم بهترین مربیان دنیا که در تیم‌های مختلف دنیا استفاده می‌شود، بهره ببرد. خیلی تیم‌ها از سیستم ۲-۵-۳ استفاده می‌کنند اما تفاوت تفکر استراماچونی این بود که از این سیستم به صورت تهاجمی استفاده می‌کرد و اکنون آقای مجیدی هم ادامه دهنده همین روش است.

رشیدی درباره پیش‌بینی‌اش راجع به نتیجه داربی ۹۱ گفت: استقلال ۱۰۰ درصد به این برد نیاز دارد و انگیزه‌اش از پرسپولیس بیشتر است. به همین دلیل فکر می‌کنم شرایط استقلال در داربی بهتر است. فکر می‌کنم این بازی همانند بازی‌های گذشته تماشاگرپسند باشد.

منصور رشیدی، تجربه حضور در داربی هم به عنوان دروازه‌بان استقلال و هم به عنوان دروازه‌بان پرسپولیس را دارد. او درباره تفاوت نسل و حساسیت‌های موجود در داربی از آن‌ سال‌ها تاکنون بیان کرد: بازیکنان آن زمان‌ها قدرت‌بدنی خودشان را حفظ می‌کردند و داخل زمین با هم می‌جنگیدند اما رفاقت زیادی بین دو تیم وجود داشت. ما با هم دوست بودیم و فقط در زمین با هم می‌جنگیدیم.

او ادامه داد: دوما این که داخل تیم رفاقت عمیقی بین بازیکنان وجود داشت که همیشه هوای یکدیگر را داشتند. در حال حاضر این رفاقت در داخل تیم خیلی کم شده است. بازیکنانی در تیم حضور دارند که با هم مشکلات زیادی دارند و منجر به ایجاد حواشی می‌شوند اما برای مثال من ۱۰ سال با ناصر در یک تیم بودم ولی مشکلی با هم نداشتیم و فقط در زمین رقابت می‌کردیم.

انتهای پیام