به گزارش خبرنما  جمعیت بالای هندوستان باعث نیاز بسیار به کالا برای تامین رفاه و در نهایت سبب مصرف گرایی هند است، به همین دلیل هند پذیرای کالاهای متنوعی است و در همین راستا فرصت مناسبی برای صادرات محصولات مختلف است. صادرات مواد غذایی به هند به دلیل شباهت سبک غذایی به ایران بسیار سودآور […]

به گزارش خبرنما  جمعیت بالای هندوستان باعث نیاز بسیار به کالا برای تامین رفاه و در نهایت سبب مصرف گرایی هند است، به همین دلیل هند پذیرای کالاهای متنوعی است و در همین راستا فرصت مناسبی برای صادرات محصولات مختلف است.
صادرات مواد غذایی به هند به دلیل شباهت سبک غذایی به ایران بسیار سودآور و دارای بازار است. علاوه بر این کالاهای  پر طرفدار در هند شامل پلاستیک، محصولات پتروشیمی نفتی مانند پارافین، مواد شیمیایی، خشکبار و حبوبات، روغن موتور، ماشین آلات، جواهرات، گچ، آهن و خرما از جمله کالاهای سودآور است.
با وجود اینکه صادرات به هند در سال ۱۴۰۱ حدود دو میلیارد دلار بوده است، اما تعجب آور این است که در حال حاضر به غیر از صادرات مشتقات نفتی، بیشترین صادرات ایران صرفا شامل پسته و زعفران است و تاجران ایرانی از بازار  یک میلیارد و ۴۰۰ میلیونی هند غافل مانده اند.
جالب است بدانید که ایران حتی در بین ۱۰ کشور وارد کننده به هند نیست! در حالی که عراق در رتبه پنجم قرار دارد.
بنابراین نیاز است تا با شناخت دقیق و مشخص کردن بازار هدف در هند، بر این فرصت صادراتی برنانه ریزی ویژه ای در حوزه صادرات کالا و خدمات صورت گیرد.