محمد قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برداشت زعفران از سطح مزارع استان اظهار کرد: برداشت محصول زعفران از چند روز گذشته در استان آغاز شده و کار برداشت این محصول توسط کشاورزان در حال انجام است. وی افزود: با توجه به سیاست‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی استان در زمینه توسعه گیاهان […]

محمد قاسمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز برداشت زعفران از سطح مزارع استان اظهار کرد: برداشت محصول زعفران از چند روز گذشته در استان آغاز شده و کار برداشت این محصول توسط کشاورزان در حال انجام است.

وی افزود: با توجه به سیاست‌های حمایتی سازمان جهاد کشاورزی استان در زمینه توسعه گیاهان دارویی، کشت زعفران در سال جاری به ۳۵ هکتار رسیده است و از این رو انتظار داریم تا شاهد عملکرد مناسب و بیشتری در این زمینه باشیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه سطح زیر کشت امسال نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم امسال ۳۶ کیلوگرم زعفران از سطح مزارع استان برداشت شود.

قاسمی نژاد خاطرنشان کرد: کشت زعفران در شهرستان‌های ایذه، باغملک، بهبهان و شوشتر انجام شده است و کشاورزان در این شهرستان‌ها نسبت به برداشت این محصول اقدام می‌کنند.

انتهای پیام