به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، دیدار برگشت تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین با تصمیم مغرضانه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دومین بار در منامه برگزار شد که این دیدار با برتری ۳ بر صفر ایران به پایان رسید. سردار آزمون ۵۴ و ۶۱ و مهدی طارمی ۷۹ برای ایران گل زدند. در […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، دیدار برگشت تیم‌های ملی فوتبال ایران و بحرین با تصمیم مغرضانه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دومین بار در منامه برگزار شد که این دیدار با برتری ۳ بر صفر ایران به پایان رسید. سردار آزمون ۵۴ و ۶۱ و مهدی طارمی ۷۹ برای ایران گل زدند.

در این بازی که شامگاه امروز دوشنبه و از ساعت ۲۱ به وقت تهران آغاز شد تیم ملی ایران با ترکیب علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاجی صفی، شجاع خلیل زاده، میلاد محمدی(۴۶ سامان قدوس)، مهدی طارمی، وحید امیری(۶۶ سعید عزت اللهی) ، محمد حسین کنعانی زادگان(۸۳ مرتضی پورعلی گنجی)، احمد نورالهی، علی قلی زاده(۸۳ مهدی قایدی) و سردار آزمون(۷۳ مهدی ترابی) به میدان رفت.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

ترکیب ابتدایی تیم ملی فوتبال ایران برابر بحرین

دو تیم در شرایطی به مصاف هم رفتند که سه امتیاز این دیدار می‌تواند شانس صعود تیم برنده را تا حدود زیادی بالا ببرد. البته این اهمیت برای تیم ملی ایران که سه امتیاز از حریفش کمتر داشت دو چندان است.

به همین خاطر ملی پوشان کشورمان بازی را هجومی آغاز کردند و در دقیقه ۱۰ تا آستانه باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما ضربه سر مهدی طارمی را دروازه‌بان بحرین به آرامی در اختیار گرفت. چند دقیقه بعد باز هم ایران می‌توانست به گل دست پیدا کند اما بازهم دروازه‌بان حریف اجازه این کار را نداد.

در بیست دقیقه ابتدایی این دیدار، برتری با تیم ملی ایران بود. هر چند بحرین هم در چند موقعیت تا نزدیکی دروازه بیرانوند پیش رفت اما نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایران ایجاد کند.

در دقیقه ۳۰ این دیدار وحید امیری پاس زیبایی را در عمق برای مهدی طارمی ارسال کرد که ضربه این بازیکن را دروازه‌بان حریف گرفت. در دقیقه ۳۱ مدافع حریف روی طارمی مرتکب خطا شد که یک کارت زرد برای بازیکن بحرین داشت و ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ایستگاهی طارمی به خط دفاعی بحرین برخورد کرد.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

وحید امیری یکی از بهترین بازیکنان ایران که روی دو گل تاثیرگذار بود

در دقیقه ۴۰ بحرینی‌ها در یکی از معدود موقعیت‌هایی که داشتند تا آستانه باز کردن دروازه بیرانوند پیش رفتند اما بازیکن حریف درون محوطه شش قدم تعادلش را از دست داد و نتوانست ضربه دقیقی به توپ بزند و بیرانوند توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۴۵ این دیدار کنعانی زادگان که قصد داشت توپ را با تکلی بلند از زیرپای بازیکن حریف دور کند مرتکب خطا شد و از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

شروع نیمه دوم با حملات تاثیرگذارتر ایران همراه بود چرا که سامان قدوس به جای محمدی وارد زمین شد تا در مرکز زمین کمک حال هافبک ها برای طراحی حملات باشد. این تدبیر کادر فنی خیلی زود جواب داد و تیم ملی ایران در دقیقه ۵۴ روی حرکت وحید امیری و پاس او به طارمی پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که پاس طارمی برای سردار را شماره ۲۰ ایران به گل اول تبدیل کرد.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

سردار آزمون با زدن دو گل یکی از بهترین های ایران بود

در ادامه ایران فشار حملات را روی دروازه حریف حفظ کرد و همین امر سبب شد در دقیقه ۶۱ به گل دوم برسد. در این صحنه هم مهدی طارمی پاس در عمقی را برای سردار آزمون ارسال کرد که این بازیکن گل دوم را به ثمر رساند.

پس از این گل وحید امیر به دلیل مصدومیت جایش را به سعید عزت اللهی داد تا کمربند میانی ایران در فاز دفاعی محکم تر شود. از دقیقه ۷۰ به بعد ایران تا حدودی به لاک دفاعی رفت و این بحرین بود که سعی داشت به گل برسد.

با وجود این که بحرین تلاش می کرد خود را به دروازه ایران نزدیک کند اما این شاگردان اسکوچیچ بودند که در ضد حملات خطرناک ظاهرا شدند و به حریف اجازه ندادند به محوطه جریمه نزدیک شوند.

در دقیقه ۷۹ این دیدار مهدی ترابی که نیمه دوم به زمین آمده بود روی توپ تاثیرگذار ظاهر شد تا احمد نورالهی توپ را برای طارمی ارسال کند و او با ستون کردن بدنش مقابل مدافع بحرین به دروازه نزدیک شود و با ضربه ای دقیق سومین گل ایران را وارد دروازه میزبان کند.

پیروزی شیرین ایران برابر بحرین/ زوج طلایی طلسم نبردن را شکست

مهدی طارمی با دو پاس گل و یک گل از بهترین های تیم ملی ایران بود

در دقیقه ۸۲ ایران می توانست به گل چهارم دست پیدا کند اما ضربه سر سعید عزت الهی که روی ارسال علی قلی زاده به دست آمده بود از کنار دروازه به بیرون رفت تا یک موقعیت عالی برای گلزنی از دست برود.

در دقیقه ۸۸ مهدی قایدی که اواخر بازی به میدان آمده بود می توانست گل چهارم را برای تیم ملی ایران به ثمر برساند که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بحرینی ها تلاش زیادی کردند تا بتوانند یکی از گل های خورده را جبران کنند اما دفاع خوب و کم اشتباه ایران اجازه این کار را نداد تا شاگردان اسکوچیچ دومین فینال حساس برای گرفتن ۱۲ امتیاز از چهار بازی را با پیروزی پشت سر بگذارند.

تیم ملی ایران با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و در کنار بحرین که همین تعداد امتیاز را کسب کرده است باید در دو دیدار باقی مانده به مصاف کامبوج و عراق بود تا تکلیفش برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی مشخص شود. در این گروه تیم ملی عراق با ۱۴ امتیاز صدرنشین است.