خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های آمریکایی: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با حضور در مجلس سنا به سوالات سناتورها در مورد سیاست خارجی دولت «دونالد ترامپ» پاسخ داد. وی مدعی شد زمانی که ترامپ دولت را در دست گرفت آمریکا با تهدیدهای زیادی مواجه بوده اما امروز این تهدیدها کاهش یافته است. پمپئو از […]

خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های آمریکایی: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با حضور در مجلس سنا به سوالات سناتورها در مورد سیاست خارجی دولت «دونالد ترامپ» پاسخ داد.

وی مدعی شد زمانی که ترامپ دولت را در دست گرفت آمریکا با تهدیدهای زیادی مواجه بوده اما امروز این تهدیدها کاهش یافته است.

پمپئو از چین، روسیه و ایران به عنوان تهدیدهایی نام برد که دولت ترامپ با سیاست خارجی خود موفق به کنترل آنها شده است.

به ادعای وی ایران به دنبال تسلط بر خاورمیانه بوده است اما ترامپ با خروج از برجام و اعمال تحریم‌های اقتصادی مانع این کار شده است.

وزیر خارجه آمریکا برگزاری نشست‌های متعدد در منطقه و اروپا از جمله کنفرانس ورشو را در راستای ایجاد ائتلاف علیه دشمنان این کشور عنوان کرد.

به گفته پمپئو هدف از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا نیز ضربه زدن به ایران و جلوگیری از فعالیت‌های برون مرزی سپاه است.

گفتنی است دونالد ترامپ روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

جمهوری اسلامی ایران نیز در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام را به عنوان گروه‌های تروریستی شناسایی کرد.