– اخبار بین الملل – به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس معاون رئیس‌جمهور و دیگر اعضای کابینه ترامپ خواست که با فعال کردن متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا دونالد ترامپ را از قدرت خلع کنند. جدیدترین […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری ان‌بی‌سی، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از مایک پنس معاون رئیس‌جمهور و دیگر اعضای کابینه ترامپ خواست که با فعال کردن متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا دونالد ترامپ را از قدرت خلع کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

نانسی پلوسی نیز مانند چاک شومر رهبر دموکرات‌های سنا تهدید کرد که اگر مایک پنس و دیگر اعضای کابینه ترامپ اقدام به برکناری ترامپ از طریق فعال‌سازی متمم بیست‌وپنجم قانون اساسی آمریکا نکنند، کنگره رأساً وارد عمل شده و ترامپ را استیضاح خواهد کرد.

رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا با خطاب قرار دادن مایک پامپئو وزیر خارجه، استیون منوشین وزیر خزانه‌داری و کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا گفت: «آیا شما تحمل می‌کنید که این رئیس‌جمهور در کاخ سفید بماند؟ آیا شما این رفتارها را تحمل می‌کنید؟»

نانسی پلوسی همچنین خواستار استعفای رئیس پلیس پایتخت آمریکا شد و البته در ادامه اعلام کرد که طبق اطلاعاتی که به دست وی رسیده، رئیس پلیس واشنگتن قصد دارد از سمت خود استعفا کند.

وی در عین حال تأکید کرد: «این مسئله فراتر از پلیس پایتخت است. این به اف‌بی‌آی و اطلاعاتی که آنها فراهم کرده‌اند نیز مربوط می‌شود. وزارت دفاع؛ چقدر طول کشید که آنها واکنش نشان دهند؟ این قضیه به بخش‌های زیادی از شاخه اجرایی مربوط می‌شود و ما باید بررسی کاملی در این زمینه انجام دهیم.»

رهبر دموکرات‌های سنا خواستار عزل فوری ترامپ از قدرت شدحساب‌های کاربری ترامپ در فیس‌بوک و اینستاگرام تا اطلاع ثانوی مسدود شدواکنش‌های همراه با بهت و نگرانی مقام‌های اروپایی به حمله طرفداران ترامپ به کنگره۴ کشته و ۵۲ بازداشتی در حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگرهبایدن: اتفاق‌های کنگره اعتراض‌ نیست، شورش است/ ترامپ: نتایج انتخابات متقلبانه بود، اما باید صلح کنیم