به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش دیدار ادامه پیدا می‌کند و در مهم ترین بازی هفته، استقلال در ورزشگاه آزادی از شهر خودرو پذیرایی خواهد کرد. استقلال – شهر خودرو تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار امروز باید از ساعت ١۵ در […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، عصر امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش دیدار ادامه پیدا می‌کند و در مهم ترین بازی هفته، استقلال در ورزشگاه آزادی از شهر خودرو پذیرایی خواهد کرد.

استقلال – شهر خودرو

تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار امروز باید از ساعت ١۵ در ورزشگاه آزادی از شهر خودرو میزبانی کند. شاگردان آندره‌آ استراماچونی که فصل را خوب آغاز نکرده بودند، از هفته ششم با کسب بردهای پر گل به بالای جدول آمدند و حالا در فاصله یک امتیازی شهر خودرو، در رتبه سوم جدول قرار دارند. البته استقلال طی هفته گذشته یک دیدار سنگین و پر التهاب در اصفهان برابر سپاهان برگزار کرد و حالا دوباره باید برابر یکی دیگر از تیم‌های بالاتر از خود در جدول بازی کند. آبی پوشان تهرانی به لطف پیروزی‌های پر گلی که طی هفته‌های اخیر به دست آوردند، حالا پیش از دیدار برابر شهر خودرو با ٢۵گل زده، عنوان بهترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داده‌اند. البته استراماچونی برای بازی برابر شهر خودرو، دیاباته را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و این موضوع قطعا کار تیمش را سخت خواهد کرد.

در مقابل اما شهر خودرو که تیم دوم حال حاضر لیگ است، هفته قبل شکست بدی را مقابل صنعت نفت آبادان متحمل شد و نتوانست به توجه به نتایج سایر رقبا، به صدر جدول برسد. با این حال گل‌محمدی و شاگردانش این شانس را در اختیار دارند تا با برتری برابر استقلال، به صدر جدول برسند.

تراکتور – شاهین شهرداری بوشهر

در دومین دیدار روز پنجشنبه، تراکتور از ساعت ١۵:٣٠ باید در ورزشگاه یادگار امام تبریز از شاهین شهرداری بوشهر میزبانی کند. شاگردان مصطفی دنیزلی که با دو بازی عقب افتاده در حال حاضر ١٧ امتیازی هستند و در جایگاه هشتم جدول قرار دارند، ٨گل در ١٠بازی اخیر دریافت کرده‌اند و از این حیث نشان داده‌اند که خط دفاع قدرتمندی را در اختیار ندارد اما با توجه به عملکرد شاهین شهرداری بوشهر که بدون برد در قعر جدول قراردارد، به نظر می‌رسد کار سختی پیش روی آن‌ها نیست. از طرف دیگر شاهین شهرداری با ٢٣گلی که در ١٢ بازی خود دریافت کرده، عنوان ضعیف ترین خط دفاع لیگ را به خود اختصاص داده است.

گل‌گهر سیرجان – نفت مسجدسلیمان

گل‌گهر سیرجان در دیگر بازی هفته باید از ساعت ١۶ از نفت مسجدسلیمان میزبانی کند. گل‌گهر سیرجان در هفته‌های نخست لیگ آنقدر خوب کار نکرد که مدیران این باشگاه از ماندن آن در لیگ برتر اطمینان داشته باشند. از این رو با تغییر کادر فنی و استخدام مجید جلالی به دنبال ماندن در لیگ هستند. هرچند مجید جلالی هم هنوز نتوانسته گل‌گهر را از  وضعیت بحرانی خارج کند. البته گل‌گهر سیرجان حالا فرصت خوبی در اختیار دارد تا با استفاده از شرایط میزبانی، نخستین پیروزی خود را در لیگ برتر جشن بگیرد.
در مقابل شاگردان مهدی تارتار که با مشکلات مالی رو به رو هستند، نتایج خوبی را در لیگ نوزدهم کسب کرده‌اند. نفت مسجدسلیمان با ١٨ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد و می‌تواند با پیروزی برابر حریف قعر نشین خود، به رتبه‌های بالایی جدول برسد.

نساجی مازندران – سپاهان

در دیگر دیدار امروز نساجی مازندران در حضور هوادارنش از ساعت ١۶  میزبان سپاهان اصفهان است. رضا مهاجری و تیمش که پیش از این از ١١ بازی خود ١١ امتیاز کسب کرده‌اند، حالا دوباره این فرصت را در اختیار دارند تا با استفاده از شرایط میزبانی و حمایت هوادارانشان، سه امتیاز دیگر به اندوخته‌های خود اضافه کنند. در مقابل سپاهان اصفهان که در هفته گذشته بازی سنگینی برابر استقلال را پشت سر گذاشت، حالا می‌خواهد با کسب سه امتیاز دیگر علاوه بر حفظ صدر نشینی، به رقابت برای کسب عنوان قهرمانی نیم فصل ادامه بدهد.

صنعت نفت آبادان – پیکان

در دیگر دیدار امروز صنعت نفت در ورزشگاه خانگی خود از ساعت ١۶:١۵ از پیکان پذیرایی می‌کند. صنعت نفت هم مانند سایر تیم‌های نفتی که با مشکلات مالی رو به رو هستند، دچار مشکلاتی است اما با این حال توانسته نتایج خوبی را کسب کند. دراگان اسکوچیچ که تیمش به تازگی با شکست برابر پرسپولیس از جام حذفی کنار رفته، می‌داند اگر در این دیدار خانگی به برتری برسد می‌تواند خود را در جمع بالانشین‌های لیگ ببیند. در مقابل پیکان با حسین فرکی چند هفته‌ای است نتایج خوبی می‌گیرد با پیروزی‌های متعدد توانسته از انتهای جدول فاصله بگیرد و مطمئنا رقیب سختی برای آبادانی‌ها خواهد بود

ذوب‌آهن – پرسپولیس

در آخرین دیدار هفته سیزدهم، ذوب‌آهن اصفهان از ساعت ١٧:٣٠ میزبان پرسپولیس‌ است. منصوریان که فصل قبل با ذوب‌آهن نتایج خوبی در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرده، در لیگ نوزدهم موفق نبود و حالا بعد از گذشت ۱۲هفته، فقط ۲ پیروزی در کارنامه خود ثبت کرده است. با این حال بازی در اصفهان برای پرسپولیس همیشه سخت است و منصوریان امید زیادی دارد تا با کسب یک پیروزی خانگی، تیمش را از انتهای جدول جدا کند.

در مقابل گابریل کالدرون که تیمش طروات وشادبی سه سال قبل را ندارد، در آخرین بازی خود برابر صنعت نفت آبادان در جام حذفی به برتری رسیده و حالا با روحیه مضاعف به دنبال شکست ذوب‌آهن است. پرسپولیسی‌ها طی ١١بازی خود، فقط در ۶دیدار به برتری رسیده است. با این‌حال بازیکنان پرسپولیس به خوبی می‌دانند که اگر برابر حریف اصفهانی خود نتیجه نگیرند، از کورس قهرمانی فاصله می‌گیرند.

شش دیدار هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران:

استقلال – شهر خودرو ساعت ۱۵ ورزشگاه آزادی

تراکتور – شاهین شهرداری بوشهر ساعت ۱۵:۳۰ ورزشگاه یادگار امام تبریز

گلگهر سیرجان – نفت مسجدسلیمان ساعت ۱۶ ورزشگاه خانگی گل‌گهر

نساجی مازندران – سپاهان ساعت ۱۶ ورزشگاه وطنی

صنعت نفت آبادان – پیکان ساعت ۱۶:۱۵ ورزشگاه تختی آبادان

ذوب‌آهن – پرسپولیس ساعت ۱۷:۳۰ ورزشگاه فولادشهر

انتهای پیام