به گزارش خبرنما به نقل از گرووه ورزشی خبرگزاری برنا، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی ایران در خصوص مباحث مطرح شده درباره استیضاح مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار برنا بیان کرد: افراد باید از نزدیک با سلطانی‌فر کار کنند تا در خصوص مدیریت وی به صراحت بتوانند اظهار نظر کنند. […]

به گزارش خبرنما به نقل از گرووه ورزشی خبرگزاری برنا، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی ایران در خصوص مباحث مطرح شده درباره استیضاح مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار برنا بیان کرد: افراد باید از نزدیک با سلطانی‌فر کار کنند تا در خصوص مدیریت وی به صراحت بتوانند اظهار نظر کنند. باتوجه به این که نزدیک ۳۰ سال سابقه خدمت در این کشور را دارم، با وزرا و معاونین مختلف کار کردم، با وجود مشکلاتی که وجود دارد، سلطانی‌فر مدیر بسیار باهوش و توانمندی است.

وی افزود: هر حرکت بی‌حساب کتاب در ورزش می‌تواند آسیب‌های بسیار جدی به پیکره ورزش وارد کند. با توجه به این که فدراسیون‌ها در حال کسب سهمیه المپیک هستند، سرنوشت المپیک از الان رقم می‌خورد و اگر موفق به کسب سهمیه نشویم المپیکی در کار نخواهد بود. به همین دلیل این زمان از یک حساسیت خاصی برخوردار است و هرگونه اقدامی در این‌باره می‌تواند صدمه سنگینی به ورزش وارد کند.

دادگر اظهار داشت: من با تعدادی از نمایندگانی که با آن‌ها در ارتباط بودم و با ما سرکار داشتند و در جلسات مختلف با آن‌ها رو در رو می‌شدیم، وقتی در خصوص عملکرد سلطانی‌فر از ما سوال می‌کردند، پاسخ ما این بود که وی یکی از موفق‌ترین وزرای ورزشی است که برای حل مسائل به خصوص در استان‌ها وقت می‌گذارد. خیلی از مشکلات باشگاهی در همه دنیا یک امر طبیعی است.

رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص روند کسب سهمیه المپیک در این رشته عنوان کرد: در المپیک ریو که تیراندازی بیشترین سهمیه را داشت، بچه‌ها در آخرین مسابقات موفق به کسب سهمیه شدند. در حالی که در این دوره در سومین رقابت اولین سهمیه را کسب کردیم. البته دو تورنمنت دیگر برای اهداف پروازی و تپانچه پیش رو داریم، امیدواریم سهمیه‌های مورد نظر را در این چهار رویداد به دست بیاورند.

دادگر همچنین درخصوص پرداخت پاداش‌ها به ورزشکاران خاطرنشان کرد: این اتفاق خوبی است که توسط دولت و وزارت ورزش و جوانان انجام شد و پرداخت پاداش‌ها انگیزه مضاعف برای ورزشکاران ایجاد خواهد کرد.

وی در پایان گفت: آخرین مسابقه که رقابت‌های آسیایی است و بیشترین سهمیه در این توزیع خواهد شد و بین آسیایی‌ها کسانی که قبلا سهمیه کسب کرده‌اند از گردونه خارج می‌شوند، می‌توانیم بیشترین سهمیه را به دست بیاوریم. نتایج مسابقات آلمان نشان داد که بچه‌ها تا فینالیست شدن و یک قدمی سهمیه المپیک پیش رفته‌اند.