آفتاب‌‌نیوز : «فابیو واجناگارتن» وزیر ارتباطات دولت برزیل بعد از دیدار با رییس جمهوری آمریکا در یک نشست رسمی در تفرجگاه ترامپ در فلوریدا، به ویروس کرونا مبتلا شد. به گزارش خبرنما به نقل از روزنامه برزیلی استادو ساپلو، واجناگارتن بعد از مثبت شدن تست کرونا، هم اکنون منتظر نتیجه آزمایش تأیید دوم است. رییس […]

آفتاب‌‌نیوز :

«فابیو واجناگارتن» وزیر ارتباطات دولت برزیل بعد از دیدار با رییس جمهوری آمریکا در یک نشست رسمی در تفرجگاه ترامپ در فلوریدا، به ویروس کرونا مبتلا شد.

به گزارش خبرنما به نقل از روزنامه برزیلی استادو ساپلو، واجناگارتن بعد از مثبت شدن تست کرونا، هم اکنون منتظر نتیجه آزمایش تأیید دوم است.

وزیر ارتباطات برزیل کرونا گرفت

رییس جمهوری برزیل تا کنون هیچ اظهار نظری در مورد این خبر نکرده است.

لویز ماندتا وزیر بهداشت برزیل قبل از اعلام شدن تست مثبت واجناگارتن به رویترز گفت: اگر جواب آزمایش وزیر ارتباطات مثبت باشد، ژائیر بولسونارو رییس جمهوری برزیل تحت نظر گرفته می شود.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در منطقه آمریکای لاتین مقامات وزارت بهداشت کلمبیا ۶ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را تایید کردند.

بدین ترتیب شمار مبتلایان در این کشور به ۹ مورد رسیده است که در شهرهای اصلی این کشور یعنی، بوگوتا، مدیین و کارتاخنا به سر می برند.

مقامات بهداشتی هندوراس همچنین اعلام کردند، آزمایشِ دو مورد جدید در این کشور مثبت اعلام شده است. این دو نفر اولین مواردی هستند که در هندوراس ثبت می شوند.

گفته شده است هر دوی این نفرات مسافرانی بوده اند که یکی از اسپانیا و دیگری از سوئیس به هندوراس رفته بودند.

علاوه بر این، وزارت بهداشت جامائیکا نیز در پیامی عنوان کرد، اولین مورد بیمار مبتلا به کرونا ویروس در این کشور ثبت شد.
این بیمار فردی است که ۴ مارس از بریتانیا به جامائیکا سفر کرده است.

ویروس کرونا که اواخر سال ۲۰۱۹ در چین مشاهده شد اکنون به ۱۲۰ کشور سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از ۱۱۹ هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از ۶۶ هزار نفر بهبود یافته اند و حدود ۴۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.