آفتاب‌‌نیوز : غلامرضا شریعتی پنجشنبه شب در بازید از ورودی استان خوزستان از سمت شهرستان اندیمشک اظهار کرد: به منظور حفظ سلامتی و جان شهروندان در خوزستان به رغم اینکه خوزستانی‌ها به مهمان‌نوازی معروف هستند اما امسال از پذیرش مهمانان نوروزی معذوریم و این موضوع اعلام شده است. وی با بیان اینکه ما در نوروز […]

آفتاب‌‌نیوز :

غلامرضا شریعتی پنجشنبه شب در بازید از ورودی استان خوزستان از سمت شهرستان اندیمشک اظهار کرد: به منظور حفظ سلامتی و جان شهروندان در خوزستان به رغم اینکه خوزستانی‌ها به مهمان‌نوازی معروف هستند اما امسال از پذیرش مهمانان نوروزی معذوریم و این موضوع اعلام شده است.

وی با بیان اینکه ما در نوروز ۹۹ از پذیرش هموطنانمان در هر نقطه‌ای از استان معذوریم، افزود: تمام مسیرهای ورودی به استان کنترل سخت گیرانه می‌شود و اجازه ورود خودروهای مسافران داده نمی‌شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: تنها خودروهای حمل بار که مایحتاج مردم کشور را تأمین می‌کنند، اجازه تردد دارند.

شریعتی بیان کرد: سیاست شورای تأمین و ستاد استانی مبارزه با کرونا این است که هیچ مسافر نوروزی اجازه ورود به استان نداشته باشد.

وی با بیان اینکه حتی شهرستان به شهرستان استان نیز کنترل می‌شود، عنوان کرد: به دلیل اینکه برخی از نقاط استان نقاط قرمز هستند این تاکید شده که بین این شهرستان‌ها نیز کنترل عبور و مرور انجام شود.

استاندار خوزستان با عنوان اینکه شهروندان استان خوزستان که قصد سفر دارند برای بازگشت با مشکل روبرو خواهد شد، تصریح کرد: مردم در خانه بمانند تا حلقه انتقال شکسته شود.

شریعتی بیان کرد: در روزهای اخیر خوزستان با شیب تند درگیری افراد با ویروس کرونا روبرو بود که با فعالیت‌های صورت گرفته این شیب ملایم‌تر شده است.

وی گفت: در صورتی که با افزایش شیوع ویروس کرونا در استان روبرو باشیم تصمیمات سختگیرانه‌تری خواهیم گرفت.

استاندار خوزستان عنوان کرد: هیچ فضای اسکان برای مهمانان نوروزی در نظر گرفته نشده است و افرادی که به قصد سفر به استان خوزستان حرکت کردند یا بازگردند و یا مسیر خود را به استان دیگری تغییر دهند.