علی اکبر یاراحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در خرم‌آباد ۵۷ مورد مغازه ضایعاتی داشتیم که ۱۷ مورد از آنها در منطقه اسدآبادی پلمپ شدند. وی اضافه کرد: ضایعاتی‌ها جزو هیچ صنفی نیستند، پروانه ندارند و باید در خارج از شهر فعالیت داشته باشند. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه قانون […]

علی اکبر یاراحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در خرم‌آباد ۵۷ مورد مغازه ضایعاتی داشتیم که ۱۷ مورد از آنها در منطقه اسدآبادی پلمپ شدند.

وی اضافه کرد: ضایعاتی‌ها جزو هیچ صنفی نیستند، پروانه ندارند و باید در خارج از شهر فعالیت داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه قانون به این معاونت اجازه برخورد با ضایعاتی‌ها را نمی‌دهد، افزود: دادستانی و شهرداری صحبت کردیم آنها را از سطح شهر خرم‌آبادجمع آوری کنند؛ همچنین باید صنوف، سازمان صمت و… نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

یاراحمدی درباره وضعیت بهداشتی روستای جوجه حیدر از روستاهای بروجرد و انتقال بیماری هپاتیت نوع A به برخی اهالی این روستا عنوان کرد: انتقال این بیماری به‌خاطر آب و غذای آلوده بوده است.

وی افزود: در این روستا چاه‌های آبی وجود داردکه اهالی این روستا هنگام کمبود آب از این چاه‌ها استفاده می‌کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید براینکه عامل بیماری هپاتیت نوع A چاه‌های آلوده بودند، گفت: این بیماری در روستای مذکور کنترل شده و شرکت آب و فاضلاب روستایی قول داده منبع آبی تا پایان بهمن ماه در این روستا ایجاد تا کمبود آب روستا برطرف شود.

یاراحمدی تصریح کرد: همچنین چاه‌های آب در خارج منازل روستاییان را تخریب کرده و یک سری از چاه‌ها را باید آبفار مسدود کند؛ پیگیری این موضوع هستیم.

انتهای پیام