به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مهدی سهرابی، کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران، طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص اظهارات UCI  و تعلیق خود توسط این اتحادیه بیان کرد: طبق ایمیلی که فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری به من ارسال کرد، گفته شد شک دارند که من از یک ماده یا روش […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ مهدی سهرابی، کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران، طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص اظهارات UCI  و تعلیق خود توسط این اتحادیه بیان کرد: طبق ایمیلی که فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری به من ارسال کرد، گفته شد شک دارند که من از یک ماده یا روش ممنوعه استفاده کردم و همه چیز بر اساس احتمالات است. از من می‌خواهند به چیزی که وجود ندارد، اعتراف کنم تا در مجازات به من تخفیف دهند.

وی افزود: در این ایمیل نیز به من گفته شد حتی نمونه B وجود ندارد که بخواهم نسبت به آن اعتراض کنم و باید به مراجع بالاتر مراجعه کنم. به شکلی راه من را بسته‌اند که انگار چند نفر تصمیم گرفتند این توطئه را به من نسبت دهند. این تست مرتط با ۱۸ ماه پیش است که ۲ هفته پس از آن جواب تست منفی شد و اگر چیزی بوده است همان موقع باید گفته می‌شد. چطور می‌شود بعد از ۱۸ ماه همچین مسئله‌ای بیان می‌شود و حتی نمونه B برای اعتراض وجود ندارد.

سهرابی عنوان کرد: سازمان مبارزه با دوپینگ تست گرفته است، آن وقت به من می‌گویند باید به کاری که نکردم اعتراف کنم و حتی نمی‌دانند چه مواد ممنوعه در نمونه وجود داشته است. قانون دست آن‌هاست و فعلا از من می‌خواهند که جواب‌های مستند و علمی بدهم. من هم از طریق قانون با آن‌ها صحبت می‌کنم و می‌گویم نحوه انجام آن تست کاملا غلط بوده است. آن موقع بدون دریافت ID کارت و به صورت گروهی از ما تست گرفتند که کاملا غیر قانونی است.

کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران اظهار داشت: با توجه به این روش چطور می‌توان اطمینان کرد نمونه‌ها عوض نشده باشد؟ برای گرفتن حق خودم از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون دوچرخه‌سواری، فدراسیون پزشکی ورزشی و نادو تقاضا دارم به من کمک کنند تا از آبرویم دفاع کنم.

رکابزن باسابقه ایران در پایان گفت: در تست‌هایی که قبل قبل و بعد از آن، خون و ادرار، در اروپا یا آسیا داده‌ام، همه منفی بوده است. بعد از ۱۸ ماه طبق احتمالات همچین اظهاری کردند و همه راه‌ها را مقابل من بسته‌اند. حتی جواب همان تستی که الان می‌گویند به آن مشکوک شدند، منفی بوده و جواب آن برای من دو هفته بعد ایمیل شده است.