به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته درباره رویدادهای مختلف در سال ۹۷ در گفتگو با خبرنگار برنا گفت: سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. رویدادهای مهم آسیایی جاکارتا و جهانی را با موفقیت پشت سر گذاشتیم. ملی پوشان کاراته برای کسب سهمیه […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته درباره رویدادهای مختلف در سال ۹۷ در گفتگو با خبرنگار برنا گفت: سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتیم. رویدادهای مهم آسیایی جاکارتا و جهانی را با موفقیت پشت سر گذاشتیم. ملی پوشان کاراته برای کسب سهمیه المپیک می جنگند و امیدواریم با کسب سهمیه بتوانیم حضور موفقی داشته باشیم.

وی ادامه داد: با هر سلیقه و اختلاف نظری که ممکن است وجود داشته باشد، مطمئناً هدف تمامی گروه ها و طیف های مختلف در خانواده کاراته، موفقیت تیم های ملی در مسابقات قاره ای و جهانی است. من برای همه دوستان احترام زیادی قائل هستم و دست همه آنها را برای کمک به تیم ملی به گرمی می فشارم. بنده اعتقاد راسخ دارم تیمی که بر اساس عدالت بسته نشود، نتیجه هم نخواهد گرفت و تاریخ کاراته این را به خوبی نشان داده است. اولویت ما اولویت فنی و آمادگی است. همه چیز شفاف خواهد بود و هیچ نقطه ابهامی باقی نخواهد ماند.

هروی با اشاره به اینکه  مهمترین مأموریت ما این است که ابتدا برای کسب سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ و سپس کسب بهترین نتایج و رسیدن به مدال های خوشرنگ در این رویداد تمرکز داشته باشیم، بیان کرد: در این شرایط حساس باید برای کسب موفقیت در المپیک توکیو گام برداریم. ورزشکاران ما می دانند که تنها شایسته ها پیراهن تیم ملی را می پوشند و ملاک برای عضویت در تیم ملی کاراته، برتری در انتخابی های تیم ملی است. برای همین هم برای رسیدن به جایگاه تیم ملی بی وقفه تلاش خواهند کرد و می دانند هیچ کاراته کایی در تیم ملی حاشیه امنیت ندارد.

وی با بیان اینکه خدا را شکر بچه ها کار خود را خوب شروع کردند و ما یک ترکیب فوق العاده داریم، افزود: ترکیب کومیته تیمی و انفرادی در یک حد و اندازه است. ما در کومیته تیمی مهدی خدابخشی، علی اصغر آسیا بری و صالح اباذری را داریم که در کنار سه بازیکن انفرادی ما با اقتدار از گروه خود صعود می کنند. تیم ملی غیر از کارهای فنی، بدنی، روانی و امکانات به صداقت رفتار و گفتار احتیاج دارد. من نیز قطعا ایراداتی دارم که باید رفع کنم، اما تمام تلاشم را کردم با بازیکنان نزدیک شوم تا آنها هر چیزی را که در ذهن دارند از من بپرسند تا پاسخ آن را دریافت کنند. بازیکن باتجربه و کم تجربه فرقی ندارد و همه را به یک چشم نگاه کردم و تمام تلاشم را انجام دادم که صداقت در گفتار و رفتار که حضرت علی(ع) به آن اشاره کرده را سرلوحه کارهای خود قرار بدهم. مطمئنم وقتی انسان صداقت داشته باشد همدلی و موفقیت نیز به وجود خواهد آمد.

سرمربی تیم ملی کاراته در پایان گفت: باید از مربیان این بچه ها که شبانه روز کار می کنند و کار سازندگی را انجام می دهند، اما تریبونی ندارند تشکر کنم. باید از اساتیدی مانند دباغیان، کریمیراد، خوش سیما، آسیابری، مختاری، حیدری و شوکتی به عنوان مربیان بازیکنان ملی تشکر کنم. همچنان باید از جامعه کاراته، پیشکسوتان و خانواده بازیکنان تیم ملی که دوری بازیکن را تحمل کردند تشکر کنم. تشکر ویژه ای نیز باید در پایان از رسانه ها که تمام تلاش خود را انجام دادند تا تیم ملی راحت و با آرامش در مسابقات حضور پیدا کند داشته باشم.