نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نحوه عملکرد متولیان امر در بحران سیل خوزستان به خبرنگار اجتماعی  برنا گفت: به عنوان نماینده اعلام می‌کنم امکانات در شان مردم خوزستان نیست و خیلی ضعیف عمل شده است. جواد کاظمی‌نسب تاکید کرد: مردم در جنگل‌ها به سر می‌برند و امکانات بهداشتی اعم از […]

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نحوه عملکرد متولیان امر در بحران سیل خوزستان به خبرنگار اجتماعی  برنا گفت: به عنوان نماینده اعلام می‌کنم امکانات در شان مردم خوزستان نیست و خیلی ضعیف عمل شده است.

جواد کاظمی‌نسب تاکید کرد: مردم در جنگل‌ها به سر می‌برند و امکانات بهداشتی اعم از سرویس‌های بهداشتی موجود نیست همچنین از نظر تامین غذا مشکلاتی وجود دارد.

وی اضافه کرد: چادرها کافی نیست؛ اقلام کمکی کم است. انتظار داریم مردم سایر استان‌ها به مردم خوزستان کمک کنند. امکانات موجود جوابگو فاجعه خوزستان نیست.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سه رودخانه بزرگ ایران اعم از رودخانه‌های دز، کارون و کرخه در این استان موجود است و آب وارد روستاها و شهرهای کناری شده است. در حال حاضر روستاهای حاشیه تخلیه شده‌اند اما اکثرا نمی‌دانند کجا بروند.

کاظمی‌نسب تصریح کرد: امکاناتی چون بیل، لودر، بولدوزر وجود ندارد. من به عنوان نماینده مردم از صبح تا شب به دنبال بیل بگردم نمی‌توانم پیدا کنم.

وی با تاکید بر اینکه امکانات در خوزستان بسیار ضعیف است، گفت: نمی‌دانم با کدام مدیر باید برای رفع مشکلات صحبت کنم و کسی جوابگو نیست. وضعیت خوزستان فوق بحرانی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه روستاهای حاشیه این سه رودخانه سیل‌زده هستند. برخی از این روستا محاصره هستند و امکاناتی ندارند. همچنین برخی از مردم در جنگل‌ها و صحراها به سر می‌برند که چادر و امکانات ندارند.

کاظمی‌نسب ادامه داد: برخی از مردم و بیماران مجبور شدند در روستاهای خود بمانند. شهر حمیدیه و شیبان در محاصره سیل هستند و عین دو که منطقه‌ای از شهر اهواز است حدود سه هزار نفر جمعیت دارد نیز در محاصره است و نیاز به امداد دارد. شهرستان کارون تمام روستاهایش در معرض خطر هستند.

وی با اشاره به اینکه امدادهای استان‌های دیگر کافی نیست، گفت: از مردم و مسئولین انتظار داریم این استان را یاری کنند؛ ما در استان نفت، پتروشیمی، نیشکر، فولاد، بنادر را داریم ولی امکانات موجود در این دستگاه‌ها به استان نرسیده و پیمانکاران این شرکت‌ها سرپیچی می‌کنند.

نماینده مردم اهواز در مجلس اسلامی در پایان عنوان کرد: من به عنوان نماینده التماس می‌کنم که روستای ۱۰۰۰ نفری در معرض خطر و محاصره است کمک کنید. این چه مدیریتی است که نماینده مردم داد می‌زند و راه را برای کمک باز نمی‌کنند.